“Vagy én, vagy az anyád” – mondta a feleség, és tanácsot kér, hogy elváljon-e

0

“33 éves vagyok, és egy csendes kisvárosban élek a férjemmel, Tommal, aki 35 éves. 6 éve vagyunk házasok, de az utóbbi időben a kapcsolatunk megromlott az anyósom, Diane miatt” – kezdte a történetét Megan.

Úgy érzem, mintha hárman lennénk a kapcsolatunkban. Diane mindig is aktívan részt vett az életünkben, ami kedves dolog, de elkezdett fojtogatóvá válni. Minden döntés, legyen az nagy vagy kicsi, a hozzájárulásával történik. Nálam a csúcspont az volt, mikor az évfordulós utazásunkat terveztük, és Diane azt akarta, ehelyett inkább legyen az egészből egy családi esemény, és nem hagyott nekünk alkalmat arra, hogy kettesben ünnepeljünk.

Feszült lettem, beszéltem Tomnak arról, hogy határokat kellene szabni, hogy párként hozhassuk meg a döntéseinket. Tom hezitált, kettészakadt az anyja és köztem. Ekkor azt mondtam neki: “Vagy én, vagy az anyád.” Csak hallgatott, és láttam az arcán, hogy nem tudja, mi legyen.

Nehéz helyzetbe kerültem, mert az ultimátumom a levegőben lóg, és feszültté teszi az itthoni légkört. Szeretem Tomot, de olyan házasságot szeretnék, ahol a döntés joga a miénk. Beszéltem barátokkal, de vegyes tanácsokat adtak. Egyesek szerint tisztességes a határok felállítása, mások viszont az ultimátum veszélyeire figyelmeztettek.

Most itt tartok, kettészakadva a szerelmem, Tom és egy olyan házasság között, ahol mi irányítjuk a dolgokat. Van valaki, aki szintén átment ezen? Hogyan kezelte? Erőltessem a változást, vagy legrosszabb esetben fontoljam meg a válást az anyósom miatt?

Tippek a helyzet megoldására.

  • Légy konkrét a határokkal kapcsolatban: Világosan szabd meg a határokat, amiket szeretnél kijelölni az anyósoddal szemben. Legyen szó a döntéshozatalról, a családi eseményekről vagy a személyes térről, konkrét példákkal magyarázd el a férjednek, hogy jobban megértse az igényeidet.
  • Forduljatok párterapeutához: Fontoljátok meg a tanácsadást, hogy együtt jussatok túl a problémákon. A szakember irányt tud mutatni a kommunikációban, a határok felállításában és a problémák építő jellegű megoldásában.
  • Biztasd a férjedet, hogy fejezze ki az érzéseit: Teremts olyan biztonságos környezetet a férjed számára, melyben szabadon megoszthatja az érzéseit és az aggodalmait. Értsd meg az ő szempontjait, és próbálj közös nevezőre jutni. A kapcsolatotok erősítése érdekében fontos, hogy csapatként működjetek együtt.

  • Törekedj kompromisszumra: Dolgozzatok együtt azon, hogy kompromisszumra jussatok, mellyel a te igényeidet és a férjednek az édesanyjával való kapcsolatát is tiszteletben tartjátok. Találjatok olyan középutat, melyben az elvárásokat mindkét oldalról módosítjátok és ezzel egészségesebb egyensúlyt tudtok teremteni.
  • Hozzatok létre támogató hátteret: Vegyétek körül magatokat olyan barátokkal és családtagokkal, akik támogatást és perspektívát nyújtanak. Az erős támogatói háttér segít túljutni a nehéz időszakokon és megalapozott döntéseket hozni a kapcsolatotokat illetően.

  • Beszélj nyíltan a férjeddel: Kezdeményezz nyílt, őszinte beszélgetést az aggodalmaidról és az érzéseidről. Világosan mondd el, miért érzel nyomást, és miért fontos neked a házasságotokban a határok felállítása.
A cikk a BS angol nyelvű cikke nyomán készült a Kapucíner fordításában.

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét