Mi történhet a testeddel, ha többé nem fogyasztasz szénhidrátot

0

Alacsony szénhidráttartalmú diétával gyorsan lehet fogyni, sok sztár is ezt a módszert választja. Bár a szénhidrátok kiiktatása az étrendből valóban segíti a zsírégetést, számos mellékhatása is lehet.

Tudjuk, hogy vannak előnyei az alacsony szénhidráttartalmú diétának, de fontos tisztában lenni azzal, hogy egy ilyen drasztikus változásra hogyan reagálhat a szervezet.

1. Lehet, hogy szédülni fogsz.

Ha úgy, ahogy van, felhagysz a szénhidrátok fogyasztásával, az komoly stresszt jelent a szervezeted számára. Ettől kezdve a tested már nem tud glükózt égetni, hogy energiát nyerjen, ez pedig olyan elvonási tüneteket okoz, mint a hányinger, fejfájás, szédülés, ingerlékenység.

2. Nehezebben tudsz aktív maradni.

Miközben a tested próbál alkalmazkodni ahhoz, hogy nem fogyasztasz szénhidrátot, a zsírt kezdi el égetni, hogy energiához jusson. Mivel a zsír lassúbb energiaforrás, mint a glükóz, nehezebben fogod bírni a fizikai aktivitást.

3. A szíved is megsínyli.

Azoknál, akik nagyon kevés szénhidrátot fogyasztanak, nagyobb a szívbetegségek miatti korai elhalálozás esélye, állítja egy tanulmány. A szakértők nem javasolják az alacsony szénhidráttartalmú diétákat, hiszen az egészséges szénhidrátok gyulladáscsökkentő hatással bírnak, és segítenek megakadályozni a lerakódásokat az erekben.

4. Lelassulhat az anyagcseréd.

Ha hirtelen abbahagyod a szénhidrátok fogyasztását, átmenetileg székrekedést tapasztalhatsz. A rezisztens keményítőt nagy mennyiségben tartalmazó szénhidrátok, mint például a zab, felgyorsítják az anyagcserét, ezzel segítik a gyorsabb fogyást.

5. Izomgörcseid lehetnek.

Sokan azok közül, akik szénhidrátmentes diétát folytatnak, izomgörcsöket tapasztalnak. A szénhidrátok mennyiségének drasztikus csökkentése miatt a szervezetből több elektrolit távozik a vizelettel. Ezek az ásványi anyagok nélkülözhetetlenek a sejtek közti kommunikációhoz, ezért hiányuk miatt izomgörcs lép fel.

6. Lehet, hogy rossz lesz a leheleted.

Kellemetlen ízt érezhetsz a szádban, és a leheleted is kellemetlenné válhat néhány nappal azután, hogy felhagytál a szénhidrátok fogyasztásával. Ennek oka az, hogy ha a szervezet nem jut szénhidráthoz, a zsírt kezdi el lebontani, hogy energiához jusson, a zsírsavakat pedig természetes kémiai vegyületekre, ketonokra bontja le. Ez okozhat egyeseknél erős szájszagot, hasonlót, mint a körömlakklemosó szaga.

BÓNUSZ: Az egészséges szénhidrátok jót tesznek a szervezetnek.

  • Quinoa: Ez a tápláló mag bővelkedik szénhidrátban, csökkenti a vércukorszintet, és segíti a gyorsabb fogyást.
  • Hajdina: Kiváló forrása a fehérjéknek és a rostoknak, különösen jót tesz a szívnek.
  • Árpa: Hatékonyan csökkenti az étvágyat, ennek pedig számos előnye van, például a koleszterinszint és a vércukorszint csökkenése.
  • Csokis tej: Finom, és tele van hasznos szénhidrátokkal, valamint fehérjékkel, amelyek segítik az izomépítést. Tökéletes ital a sportoláshoz.
A cikk a BS angol nyelvű cikke nyomán készült a Kapucíner fordításában.

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét