9 jel, hogy szakítani fogtok

0

Mindenki hosszú, boldog kapcsolatról álmodozik. De nem mindig sikerül tökéletesre a love story. Minden párnak vannak nehézségei, a kérdés csak az, hogy vajon túl tudnak-e jutni rajta.

Összegyűjtöttük a leggyakoribb hibákat és viselkedésformákat, melyek a legtöbb szakítást okozzák. Ha ismered a veszélyeket, könnyebben el tudod kerülni őket.

1. Túlságosan szoros a köztetek lévő kötelék.

Azok a kapcsolatok a legtörékenyebbek, ahol a párok szokatlanul erősen kötődnek egymáshoz. Előbb vagy utóbb az egyik felet idegesíteni fogja a másik, ami fájdalmat okoz a partnerének. Így kezdődik a krízis. Az ilyen párok gyakran szakítanak, sok fájdalmat okozva ezzel egymásnak.

2. Egyikőtök abban az illúzióban él, hogy a párja ugyanúgy gondolkodik, mint ő.

Néha az emberek tudat alatt kivetítik a saját gondolataikat, érzéseiket és vágyaikat a másikra. A megalapozatlan féltékenységre is ez adhat magyarázatot. Komoly konfliktust gerjeszthet, mikor az egyik fél nem veszi észre, hogy a párja teljesen máshogy látja a világot. Muszáj megérteni és tiszteletben tartani, hogy mindenki más.

3. Keveset beszélgettek.

Sokszor hallani, hogy akik szeretik egymást, azoknak nincs szükségük szavakra. Ez óriási hiba, mert egy jól működő kapcsolat alapja, hogy meghallgatjuk egymást, és megosztjuk egymással az érzéseinket. Ha a két ember nem kommunikál eleget, azt kockáztatják, hogy sosem fogják megismerni a másik személyiségét teljes valójában.

4. Nincs közös tervetek.

A friss kapcsolatok esetében gyakori, hogy a felek nem foglalkoznak a jövőbeli tervekkel. Miután a szenvedély alábbhagy, fogalmuk sincs, hogy mi fog következni, és ettől megrémülnek. Egy erős kapcsolat felépítéséhez muszáj a jövőről beszélni, beleértve a legkényesebb témákat, mint a pénzügyek, a gyerekek, a személyes tér, a monogámiához való hozzáállás.

5. Egyikőtök a “megmentője” akar lenni a másiknak a kapcsolatban.

Talán egészségesnek tűnhet egy olyan kapcsolat, melyben az egyik fél folyamatosan gyógyítja, védi a másikat, és megpróbálja megoldani a párja problémáit. A “mártír” ebben az esetben olyan, mint egy elkényeztetett gyerek, magának követel minden figyelmet. A “megmentő” pedig fontosnak érzi magát, tudja, hogy szükség van rá. Az ilyen kapcsolat halálra van ítélve. A “mártír” helyrejön és ráeszmél, hogy már nincs szüksége a “megmentőre”. A legtöbbször mindkét fél profitál a pozíciójából.

6. Nem tesztek erőfeszítéseket.

Sok pár meg van róla győződve, hogy a harmónia csak úgy magától van jelen a kapcsolatban, és semmit sem kell tenni érte. Amikor pedig gond adódik, meg sem próbálnak megoldást találni, csak elfogadják, hogy a kapcsolatuk véget ért.

Fontos megérteni, hogy minden kapcsolat lépésről lépésre épül fel, és minden egyes lépés a pár fejlődését segíti elő.

7. Nem oldjátok meg a konfliktusokat.

A megoldatlan konfliktusokból harag és csalódottság születik. Fontos, hogy a problémákat ne temessük el, különben robbanás lesz a vége. Egy párkapcsolatban elengedhetetlen a konfliktusok megoldása.

A konfliktus ugyanis nem a végét jelenti a párkapcsolatnak, hanem csak egy állomást, és ha megoldjátok, együtt haladhattok tovább. Ha a feszültséget és a gondolataidat mindig magadban tartod, meg fogod ölni a szerelmet.

8. Hagyjátok elveszni a szexuális vonzalmat.

Az intim kapcsolattól vagytok egy pár és nem csak szobatársak. Az egymás iránti szenvedélyt táplálni kell, meg kell őrizni azt a tüzet, amit az első együttlétnél éreztetek.

9. Egyikőtök más karjaiban keres vigaszt.

Mikor az egyik fél rájön, hogy megcsalták, az az esetek többségében szakításhoz vezet. De a megcsalt partnernek mindig van választása, hogy meg tud-e bízni még a másikban vagy sem. Fontos, hogy ha egy kapcsolat nem működik, azt nem szabad erőltetni.

A cikk a BS angol nyelvű cikke nyomán készült a Kapucíner fordításában.

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét