5 végzetes hiba, ami tönkreteszi az első benyomást

0

Az első benyomás kialakításához 7 másodpercre van szükség. Ha ez alatt a rövid idő alatt olyat mondasz vagy teszel, amivel negatív hatást keltesz, azt 7 év alatt sem fogod tudni megváltoztatni.

Ezeket a végzetes hibákat követik el a leggyakrabban az első találkozáskor.

1. Hazudsz.

Hazudni rossz és felesleges is, mert előbb-utóbb minden kiderül. Ezt a megmásíthatatlan tényt gyermekkorunkban tanuljuk meg. De alkalmanként mindannyian hazudunk. Az állásinterjún például sokan a nem létező eredményeikről mesélnek, mások pedig a randin szépítik a valóságot. De ezzel csak magunknak ártunk.

Ha őszintén beszélsz olyasmiről, ami nem a legjobb fényt veti rád, illetve ha elismered, hogy hibáztál vagy hogy a tudásod hiányos, akkor megnyílsz mások előtt. Akivel így beszélsz, az megbízhatónak és őszintének fog tartani. Ez egy erős bizalmi viszony alapját adja.

Ne feledd: az őszinteségen alapuló kapcsolatok mindig erősebbek, mint azok, amelyek megtévesztésre épültek.

2. Túlzottan próbálkozol.

Ha a jövőd múlik is a találkozón – akár álmaid állásáért vagy ott, vagy a párod szüleinek mutatkozol is be –, ne próbálkozz kétségbeesetten.

Ha túl okoskodónak vagy túl lazának látszol, mesterkéltnek fog tűnni a viselkedésed.

Ennek az eredménye az lesz, hogy nem szívesen beszélgetnek veled. Fokozatosan nyílj meg mások előtt, míg úgy érzed, képesek elfogadni azt, aki vagy.

3. Túl nyílt vagy.

Van olyan, hogy az első pillanattól kezdve szimpatizálsz valakivel és a lehető legőszintébb akarsz lenni vele. Úgy érzed, muszáj megosztanod vele az életed történetét, a legszemélyesebb gondolataidat és érzéseidet. De ezt tenni, ha olyasvalakivel beszélsz, akit szinte nem is ismersz, nem a legjobb ötlet.

Először is fogalmad sincs a másik életéről, a vágyairól, az álmairól és az értékrendjéről. Ha túl sokat beszélsz a magánéletedről anélkül, hogy az övéről bármit is megtudnál, kellemetlen helyzetet teremthetsz.

Másodszor, ha elmondasz olyasmit, amit inkább titokban kellene tartanod, éretlen és komolytalan ember benyomását kelted.

4. Megrémülsz a csendtől.

Ha néha szünet áll be a beszélgetésben egy olyan emberrel, akit csak most ismertél meg, az teljesen normális. Érthető, hogy kellemetlennek érzed, de a hosszú beszélgetések a semmiről még kellemetlenebbek tudnak lenni. Akárcsak a felesleges viccek.

Nagyon fárasztó olyasvalakivel tölteni az időt, aki arra számít, hogy a másik majd érdeklődéssel hallgatja a véget nem érő monológját. Tehát mikor a beszélgetés eléri a mélypontját, várj egy kicsit, majd dobj fel egy új témát vagy távozz.

Ne siettesd a dolgokat! Egy visszafogott beszélgetés elsőre bőven elég. Ha pedig a másik fél indul, ne erőltesd a beszélgetés folytatását.

5. Túl kíváncsi vagy.

Mindig figyelj az újonnan megismert ember mondanivalójára. Tegyél fel neki kérdéseket, mutass érdeklődést a véleménye iránt, és türelmesen hallgasd meg a válaszait.

De mindenekfelett légy tapintatos! Bármilyen érdekes és élénk köztetek a beszélgetés, ne forduljon át vallatásba. Ne tegyél fel túl sok kérdést, és azt se feledd, hogy a legtöbben nem szeretnek egy nemrég megismert emberrel olyan témákról beszélni, mint a politika, a vallás, a pénz vagy a magánéletük.

A kimondott szavak és a tettek befolyásolják, hogy mások milyen véleményt alakítanak ki rólunk. Ugyanaz az ember teljesen más benyomást tehet különböző emberekre. Itt nem kizárólag a kinézetünkön van a hangsúly.

A cikk a BS angol nyelvű cikke nyomán készült a Kapucíner fordításában.

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét