14 pszichológiai trükk, amitől bárki odáig lehet érted

0

A társaság lelkének lenni először lehetetlen küldetésnek tűnhet. Hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy valami különleges tehetségre van szükség ahhoz, hogy a körülöttünk lévők megkedveljenek minket. Valójában azonban némi erőfeszítéssel és képzelőerővel tudatosan is megkedveltetheted magad.

A következő trükkök még akkor is segítenek ebben, ha kifejezetten befelé forduló személyiség vagy.

1. Kezdd rögtön az elején.

Fektess energiát abba, hogy már a legelején pozitív benyomást tégy másokra, ami alapját adja a különleges köteléknek. Az őszinte mosollyal sosem tudsz melléfogni, de egyetlen érzelem kinyilvánítása nem lesz elég. Egy érintés, például egy kézfogás, egy vállveregetés vagy akár egy rövid ölelés fontos szerepet játszhat.

A legfontosabb, hogy próbálj a másik emberrel egy hullámhosszra kerülni, és kövesd a testbeszédét a saját gesztusaiddal.

2. Bátorítsd, hogy beszéljen magáról.

A legtöbb ember szívesen beszél magáról, és ezt ügyesen kihasználhatod. Kérdezd a hobbijáról, a helyekről, ahol már járt vagy ahova szeretne eljutni, a terveiről és így tovább. De ne légy túl indiszkrét, nehogy az illető kényelmetlenül érezze magát és inkább távolodni akarjon tőled.

Kerüld az olyan kérdéseket, amelyekre egyszerű igennel vagy nemmel is lehet válaszolni. Helyette inkább a kérdésed kezdődjön azzal, hogy “miért” vagy “hogyan”, így lehetőséget adsz a másiknak, hogy mélyebben belemenjen egy-egy témába.

3. Emeld ki a közös vonásokat.

Általában azokhoz az emberekhez vonzódunk, akikkel kapcsolatban úgy érezzük, hogy hasonlóak vagyunk. Próbálj valami olyat találni, ami közös kettőtökben. Ez lehet zenei ízlés, az ételek, amiket szerettek vagy a sportok. Ha találtál ilyet, akkor máris van beszédtéma, de akár találkozót is szervezhetsz a közös érdeklődés alapján. Ezek az egyszerű dolgok jelentéktelennek tűnnek, de sokat számítanak abban, hogy a másik közelebb érezzen magához, és szeressen veled lenni.

4. Dicsérd azokat a dolgokat, amiért megküzdött.

A bók önmagában nem mindig ér el pozitív hatást. Ha valakinek a mosolyát vagy a szemét dicséred, annak nem lesz túl nagy jelentősége, hiszen ez számára egy elég semleges dolog, ezzel született, nem tett érte semmit. A lényeg, hogy azt vedd észre, amiért megküzdött, megdolgozott, és ezeket dicsérd. Például mondd el, hogy tudod, hogy éjjel-nappal dolgozott valamin, ami aztán nagyon sikeres lett. Ismerd el a kemény munkáját és az elszántságát, ezzel elégedetté és boldoggá teszed.

5. Ne felejts el mindig figyelni a testbeszédedre.

A keresztbe tett lábak és kezek azt mondják másoknak, hogy rejtegetünk valamit és nem lehet bennünk megbízni. Ha nehezedre esik, akkor is próbálj nyitottabbnak tűnni. A legjobb, ha kihúzod a hátad, és nem teszed keresztbe sem a karjaidat, sem a lábaidat, a tenyered pedig a másik ember felé nézzen. Ha lazának és közvetlennek tűnsz, az emberek is kellemesebben fogják érezni magukat a társaságodban.

6. Beszélj őszintén a hibáidról.

Sokakat rettentően idegesít, ha valaki tökéletesnek akar tűnni. Azzal, hogy megosztod a másikkal a gyengeségeidet és a hibáidat, őszintének tűnsz, az emberek pedig közelebb fognak érezni magukhoz. De azért ne ess túlzásba, ne csak a hibáidról és a kudarcaidról beszélj, különben a dolog visszaüthet.

7. Tudj segítséget kérni.

Hogy éreztesd a másikkal, hogy szükséged van rá, kérj tőle segítséget valami egyszerű dologban. Ettől majd jól érzi magát, és közelebb is kerül hozzád.

8. Te viccelődj először.

Ahelyett, hogy a másikra vársz, hogy valamilyen poénnal oldja a hangulatot, vedd kezedbe a gyeplőt, és tégy vicces, de ártalmatlan megjegyzést a szituációra, amiben vagytok. Ha már ismered az illetőt, egy barátságos ugratást is megengedhetsz magadnak, de arra figyelj, hogy soha ne lépd át az keskeny határt a viccelődés és a sértegetés között. Fontos, hogy veled együtt tudjon nevetni. Néha te is nevess magadon!

9. Nevess mások viccein is.

Ha támogatod mások próbálkozását, azzal barátságos légkört teremthetsz. Azzal, hogy nevetsz másvalaki viccén, a támogatásodról biztosítod, és tudtára adod, hogy figyelsz rá.

Ha a poén nem is volt valami nagy szám, te még helyrehozhatod azzal, hogy nevetsz rajta. Ezáltal mások is nevetni fognak, és mindenki jól érzi majd magát. Fontos, hogy velük nevess, ne rajtuk.

10. Hogy érdekesnek tűnj, érdeklődj is.

Az emberek általában jobban szeretnek beszélni, mint hallgatni, ezért többnyire azokat kedvelik, akik figyelnek rájuk. Az egyik módja annak, hogy jó hallgatóságnak tűnj, ha elismétled, amit az illető éppen mondott.

De ne felejts el olyan biztató kifejezéseket használni, mint például a “Pontosan!”, és az “Így van!” Ezekkel a másik érzelmeit tükrözöd vissza.

11. Légy mágnes a körülötted lévők számára.

Ne elvegyülj egy társaságban, hanem emelkedj ki belőle. Csábíts másokat rövid, de tartalmas csevegésre vagy akár hosszabb beszélgetésre.

Próbálj meg egy szinttel feljebb kerülni, és ne félj attól, hogy butának tűnsz. A pozitív energia nem marad észrevétlen, az emberek hamarosan körül fognak venni.

12. Lepd meg akkor, amikor nem számít rá.

Mikor az emberek kapnak valamit, amit nem úgy kértek, az nagyon jó érzéssel tölti el őket. Ne félj meglepni másokat! Például ha a munkahelyeden leszaladsz egy szendvicsért, hozz egyet a kollégádnak is. Jó ideig emlékezni fog erre a meglepetésre, továbbá kedvesnek és barátságosnak fog látni téged emiatt.

13. Barátkozz össze mások ismerőseivel.

Mindig közelebb érzik magukat egymáshoz azok, akiknek vannak közös barátai. Ez előmozdítja a bizalom kialakulását két ember között. Ha összebarátkozol mások ismerőseivel, kibővítheted a hozzád közelebb állók körét.

14. A megfelelő szemkontaktus segíthet.

Nézd meg az illető szemének színét. Ennek fontos szerepe van a megfelelő hosszúságú szemkontaktus kialakításában. Az az idő, ami alatt ezt megteszed, éppen a szemkontaktus ideális időtartama. Nem túl hosszú, így nem okoz kényelmetlenséget, de nem is túl rövid, így a másik jobban fogja érezni magát a társaságodban.

A cikk a BS angol nyelvű cikke nyomán készült a Kapucíner fordításában.

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét