14 dolog, amiből megállapíthatod, hogy mennyire erős a kapcsolatod

0

Időről időre felmerülnek a kétségek, hogy vajon mennyire erős a párkapcsolatunk. De hogyan tudjuk megállapítani, hogy érdemes-e erőfeszítéseket tenni érte? Honnan tudhatjuk, hogy a párunk tényleg az Igazi?

Olvasd el a következőket, és tedd fel magadnak a kérdést, hogy az állítások igazak-e rátok.

1. A jövőre vonatkozó terveitekről higgadtan tudtok beszélni.

Ha nem tudjátok a jövőt együtt tervezni, és minden erre irányuló próbálkozásotok feszültséget szül, vita nélkül nem tudtok erről beszélni, akkor nem bíztok egymásban. Az ilyen kapcsolatnak nincs jövője. Csak idő kérdése, hogy mikor történik meg a szakítás.

Egy jó kapcsolatban a párok félelem nélkül tervezik a közös jövőt, és már alig várják, hogy megvalósuljon.

2. Megtartjátok az ígéreteket.

Egy egészséges kapcsolatban a felek biztonságban érzik magukat, és bíznak egymásban. De lehet-e bizalomról beszélni ott, ahol megfeledkeznek az egymásnak tett ígéretekről?

A párod érzelmeit és vágyait tiszteletben tartani alapvető. Ha tudod, hogy valamit nem fogsz tudni vagy nem akarsz majd megtenni, ne tégy rá ígéretet.

3. Nem irányítjátok egymást.

Egy jó kapcsolatban a párok nem éreznek őrült vágyat arra, hogy irányítsák a másikat, és nem erőltetik rá az akaratukat. Ezt a viselkedést sokszor össze lehet téveszteni a törődéssel, de a valódi ok az, hogy az egyik fél kontrollálni akarja a másikat.

Mindenkinek megvannak a maga személyes határai és hobbijai, részben ezekkel keltették fel a másik érdeklődését.

4. Jól kezelitek az eltérő napirendet.

Ha megvannak a saját szokásaitok, de nem tudtok vagy nem is akartok kompromisszumot kötni, akkor ne számítsatok harmonikus közös életre.

Az egymást tisztelő emberek meg tudják találni az egyensúlyt, melyben mindketten jól érzik magukat.

5. Az életetek nem olyan, mint egy véget nem érő dráma.

Az életetek nem lehet nyugodt és békés, ha nem tudtok beszélgetni, ha mindig azon kell agyalni, hogy megint mit történt, ha nem tudod, mivel fogod megint megbántani a másikat.

Ezt hívják manipulálásnak. Akik szeretik egymást, nem használják ezt az eszközt, és sosem titkolják az érzéseiket.

6. Büszkék vagytok egymásra.

Ha nem tudod értékelni a párod sikereit, akkor a kapcsolatotok a rivalizálásról, az irigységről, az alacsony önértékelésről szól, és ez fog benne mindent meghatározni.

Egy boldog kapcsolatban a felek őszintén örülnek egymás sikerének, és értékelik, ha a párjuk elér valamit, még akkor is, ha egészen apró dologról van szó.

7. Megbeszélitek a terveiteket.

Ha nem törődsz a párod érzéseivel, sosem fog eszedbe jutni, hogy szólj neki, ha valamelyik terved változik. Talán még gondolkodás nélkül ki is kapcsolod a telefonod.

Egy jó kapcsolatban a felek megértik, hogy bárkinek közbejöhet valami váratlan, és nem felejtik el erről értesíteni a másikat. Nem félnek a vitáktól és szemrehányásoktól, hiszen a közös terveket el lehet halasztani, és a veszekedéseket pedig így el lehet kerülni.

8. Veszekedés után közösen dolgoztok a megoldáson.

Ha minden esetben figyelembe veszed a párod érzéseit, és erre még veszekedés közben is ügyelsz, akkor nagyon erős a kapcsolatotok.

A konfliktust senki sem kerülheti el, de az egymást szerető emberek sosem bántják és semmisítik meg érzelmileg egymást. Egy-egy veszekedés után pedig nem burkolóznak napokig némaságba. A megoldásra törekszenek, megpróbálják megérteni egymás helyzetét és nézőpontját.

9. Nincs helye a féltékenységnek a kapcsolatotokban.

A féltékenység megszállottsággá tud fajulni, a féltékeny fél pedig valódi despotaként kezdi el kezelni a párját, mintha a saját tulajdona lenne. A bizalmatlansággal megalázza, folytonos magyarázkodásra kényszeríti a másikat, olyan atmoszférát alakít ki, amiben a párjának állandó félelemben kell élnie. Egy ilyen kapcsolatban nem sok öröm van.

Lehet, hogy féltékeny vagy a barátaira, a családjára vagy a hobbijára, lehet, hogy jeleneteket is rendezel és bűntudatot keltesz a párodban, de sokkal jobb, ha egyszerűen megbízunk a szeretteinkben.

10. Nem panaszkodtok másoknak egymásról.

Alapvetően rossz, ha nem tudsz beszélni a pároddal, ezért másoknak öntöd ki a szíved. Lehet, hogy arról panaszkodsz, hogy mennyire nehéz számodra ez a kapcsolat, de képtelen vagy bármit is tenni ellene.

Állandó siránkozó válhat belőled, aki a tönkrement életéről és a balsorsról panaszkodik a barátainak. De változtathatsz ezen: beszélj őszintén a pároddal, és hallgasd meg őt is figyelmesen. Lehet, hogy könnyen dűlőre juttok.

11. Köztetek semmi sem megy teljesen rossz irányba.

A rosszul működő kapcsolatokban a párok gyakran megbántják és sértegetik egymást a viták során. A párodnak tudnia kell, hogy a véleményed az, ami számít, a probléma maga jelentéktelen.

Egy jó kapcsolatban egyik fél sem akarja bántani a másikat. Lehetőségeket keresnek arra, hogy változtassanak a szituáción, és sosem ragaszkodnak a másik megbántásához. Néha a különböző álláspontok kifejezetten érdekesek és a kapcsolat fűszerei lehetnek.

12. Nem akarjátok megváltoztatni egymást.

Egy érett kapcsolatban a felek úgy fogadják el egymást, ahogyan vannak. Nem hasonlítják a párjukat holmi ideálokhoz, sikeresebb barátokhoz, és nem hánytorgatják fel neki az el nem ért céljait. A rossz kapcsolatokban azonban az emberek folyamatosan megpróbálják megváltoztatni egymást, és sosem éreznek elégedettséget. Sosem leszel boldog, ha azt gondolod, a párod mindent rosszul csinál, rosszul néz ki, rosszul gondolkodik stb.

Ha boldog akarsz lenni, légy toleránsabb azzal az emberrel, akit szeretsz.

13. Sosem hibáztatjátok egymást.

Ha elkezded hibáztatni a párodat ahelyett, hogy megoldást keresnél a problémára, az azt mutatja, hogy a kapcsolatotok nem stabil. Az eszedbe se jut, hogy te is lehetsz hibás, rögtön a másikban látod a probléma okát, és arra kényszeríted, hogy hallgasson és értsen veled egyet. Egy ilyen kapcsolatban nincs harmónia.

Egy jól működő párkapcsolatban két ember egy csapatot alkot. Akik szeretik egymást, azok törődnek a párjukkal, együtt cselekszenek, és közösen vállalják a felelősséget a tetteikért és a hibáikért.

14. Boldogok vagytok a kapcsolatban.

Egy kapcsolat minősége a két ember közös felelőssége. Ne félj mindent megbeszélni a pároddal, és őt is mindig hallgasd meg. Így pontosan tudni fogod, hogy a kapcsolatotok harmonikus-e vagy sem.

A másikat nem, de magadat meg tudod változtatni. Ha a párod észreveszi rajtad a változást, ő is változtatni fog. Nagyon jó, mikor szerencsésnek érzitek magatokat egymás oldalán. Légy figyelmes, ha boldog szeretnél lenni.

BÓNUSZ: Egy férfi számára az a nő az Igazi, aki félelmet tud ébreszteni benne.

Érdekes tény a kapcsolatokról, hogy a nő valójában meg tudja rémíteni a férfit azokban a kapcsolatokban, ahol mindketten elkötelezettek egymás iránt. De a legártatlanabb, éppenséggel bájos módon teszi ezt. Valójában a férfi nem fél a feleségétől, de attól meg van ijedve, hogy esetleg felidegesíti vagy bánatot okoz neki.

A cikk a BS angol nyelvű cikke nyomán készült a Kapucíner fordításában.

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét