10 mód a biztonság megőrzésére járvány idején

0

Járvány idején az emberek könnyen megijedhetnek, azt gondolhatják, hogy a megbetegedés elkerülhetetlen, vagy drasztikus intézkedéseket tesznek önmaguk védelme érdekében. Nagyon fontos, hogy tudd, hogy a szakértők mit mondanak, és hogy megkeresd, hogy a különböző források miben értenek egyet.

Mindenki szeretne egészséges maradni egy ilyen krízis idején, ezért megosztunk olyan módszereket, amik segítenek ebben.

1. A beteg családtagok maradjanak otthon.

Az egyik oka annak, hogy az emberek hajlamosabbak télen megbetegedni valószínűleg az, hogy a hideg idő miatt az emberek összegyűlnek zárt helyeken, könnyebbé téve a betegség terjedését. Ha te vagy az egyik szeretted a betegség jeleit tapasztaljátok, ne menjetek közösségbe. Komolyabb esetekben a beteg emberek karanténba is kerülhetnek.

2. Kezelés, mielőtt a tünetek jelentkeznek.

Azoknak az embereknek, akik gyógyszert szednek például asztmára vagy allergiára, jó ötlet lehet beszélni az orvosukkal, megbeszélni vele a tünetek kezelését mielőtt azok bekövetkeznének, hogy megelőzzék a betegség kockázatos lefolyását.

3. Fertőtlenítsd a gyakran használt tárgyakat.

Mint ahogy a beteg embereknek kerülniük kell a közösségbe látogatást, ugyanannyira fontos az egészséges emberek számára az, hogy kerüljék a közvetlen kontaktust olyan emberekkel, akik már látható tüneteket produkálnak. Hasonlóképpen rendszeresen fertőtleníteni kell a gyakran megérintett tárgyakat az otthonodban vagy a munkahelyeden, így elkerülheted az indirekt kapcsolatot a beteg emberrel.

4. A hús és a tojás megfelelő elkészítése.

Az étel tartalmazhat káros baktériumokat, és megbetegítheti az embereket azáltal, hogy megeszik vagy hogy csak megfogják azt. A legtöbb ételt, különösen a húst, halat és tojást megfelelően kell megfőzni, átsütni, hogy elpusztuljanak ezek a baktériumok.

5. Kerüld a kontaktust a vad- és haszonállatokkal.

Sok állat hordoz káros baktériumokat, amik számos betegséget okozhatnak az emberek esetében. Zoonózisokként ismertek ezek a betegségek, és terjedhetnek érintés, harapás útján vagy akár azáltal, hogy ugyanazon a helyen tartózkodtok. A haszonállatok, ugyanúgy mint a vadállatok, veszélyesek lehetnek az emberre, különösen járvány idején. Amikor csak lehetséges, kerüld ezeket az állatokat. Ha elkerülhetetlen a kontaktus, az a legjobb, ha megmosod és fertőtleníted a kezed azután, hogy érintkeztél velük, az élelmükkel vagy a területtel, ahol élnek.

6. Gyakran cseréld a törölközőket.

Az emberek hozzászokhatnak ahhoz, hogy ugyanazt a törölközőt használják újra és újra, hogy kevesebb legyen a mosnivaló, de ez nem biztonságos. A törölköző a baktériumok táptalaja lehet, különösen akkor, ha beteg ember használja. Fontos nagyon gyakran kicserélni a törölközőket a közös használatú helyiségekben, például a konyhában és a fürdőszobában.

7. Maradj hidratált.

Amikor nem érzed jól magad, a tested elkezd több vizet felhasználni a szokásosnál, tehát kiszáradhatsz, anélkül, hogy észrevennéd. Fogyassz legalább 8 pohár folyadékot egy nap, amibe beletartozik a víz, a leves, a gyümölcslé, a tej és a koffeinmentes kávé is. Csak kerüld a cukros és a koffeines italokat. Használhatsz párásítót is.

8. Legyen otthon készlet.

Ha járvány tör ki, lehet, hogy nem tudod elhagyni az otthonodat. Hogy erre felkészülj, jó ötlet lehet annyi ételt és vizet felhalmozni, amennyi elegendő körülbelül 2 hétre. Próbálj meg nem romlandó ételeket keresni, például dobozos dolgokat, konzerveket, amiket könnyű tárolni. Legyen otthon WC-papír, tisztítószerek, zsebkendő, állateledel, fertőtlenítőszer és gyógyszerek, amikre szükséged lehet.

9. Viselj kesztyűt nyilvános helyeken.

Ahogy említettük, a baktériumok gyakran a kezeken terjednek. A kesztyű és az orvosi maszk segíthet, de helyesen kell viselned őket. A kesztyűk esetében fontos tudni, hogy kerülhet akkor is baktérium a kezedre, amikor leveszed a kesztyűt, tehát mosd meg alaposan a kezed azután, hogy levetted őket, úgy, mint az egészségügyi dolgozók. Tulajdonképpen az is jó ötlet, ha akkor is megmosod a kezed, amíg még rajta van a kesztyű. Nézz körül a boltokban, és keress olyan kesztyűket, amik felfogják a baktériumokat. Az olcsóbb termékek esetében lehet, hogy a baktériumok átjutnak az anyagon.

10. Ügyelj a maszkhasználatra.

Általánosságban az arcmaszkok hatékonyak, de elég gyakran az emberek nem megfelelően használják őket. Nagyon fontos, hogy viseljenek maszkot az olyan emberek, akiknél már megjelentek a betegség tünetei, hogy ne terjesszék a kórt. Nélkülözhetetlenek az egészségügyben dolgozóknak és azoknak, akik másokról gondoskodnak zárt helyeken. Ha a maszknak az egyik fele színes, az azt jelenti, hogy az a külső fele, és a szűrő miatt fontos, hogy jól viseljük. Az is elengedhetetlen, hogy rendszeresen cseréljük a maszkokat, valamint az is, hogy megmossuk a kezünket és az arcunkat minden használat előtt és után.

BÓNUSZ: Légy naprakész.

Gyakran rengeteg információ elérhető a járványról, de ezekből néhány lehet inkorrekt vagy kontextusból kiragadott. Neked kell megbizonyosodnod róla, hogy olyan információkra támaszkodsz, amik megbízhatóak és naprakészek. Például győződj meg róla, hogy az állítást több, általánosan is megbízhatónak tartott forrás is megerősítette.

Mivel egészítenéd ki a listát? Oszd meg velünk az észrevételeidet!

A cikk a BS angol nyelvű cikke nyomán készült a Kapucíner fordításában.

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét