Mi történik, ha az orrod helyett a szádon veszed a levegőt

0

Hiszed vagy sem, az újszülöttek nem tudnak a szájukon át lélegezni. 6 hónapos koruk után azonban felfedezik, hogy a légzésnek van egy másik módja is. Bár a szájon át való légzés is jól működik, hosszú távon ártalmasabb lehet.

A következőkben megtudhatod, miért nem érdemes megfosztani az orrodat az elsődleges funkciójától.

1. Megváltozik az arcod.

Ha a szádon keresztül veszed a levegőt, észre fogod venni, hogy az arcszerkezetben előre és lefelé irányuló változások következnek be. Gyerekeknél ez jóval észrevehetőbb, mivel az ő arcuk még fejlődésben van. Ha a szádon át lélegzel, az állad és az orcáid keskenyebbé válnak, és az orrod formája is megváltozik.

Összeszűkülnek az orrlyukak és a felső ajak, valamint nyitott harapás alakul ki.

2. Görnyedté válsz.

Amikor a szádon át veszed a levegőt, előre hajtod a fejed, a vállaid pedig előre görnyednek. Ennek eredményeként kialakul a görnyedt testtartás, mint a légutak megnyitásának egy módja.

3. A fogaidra nézve is ártalmas.

A szájon át való légzés negatívan hat a fogsorodra is. Sok gyerek, aki elsősorban a száján veszi a levegőt, később görbe fogsorral és rossz harapással szembesülhet. Az ajkak és a nyelv pozíciója megváltozik, nehezebbé válnak a fogászati kezelések, főleg, mikor fogszabályzásra kerül a sor.

4. Nehezebben tudsz aludni.

Kevesebb oxigén és szén-dioxid jut a testbe, ez pedig a szervezet legtöbb rendszerét megviseli. Nagyobb eséllyel fogsz horkolni és nyálzani, krónikus oxigénhiány és alvási apnoe léphet fel. Érdemes beragasztani a szádat éjszakára, hogy elősegítsd az orron át való légzést.

A cikk a BS angol nyelvű cikke nyomán készült a Kapucíner fordításában.

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét