10 királyi babaszabály, aminek a létezéséről valószínűleg fogalmad sem volt

0

A pszichológusok szerint igenis szükség van arra, hogy fegyelmezzük a gyerekeket. Így jobban meg tudják találni a helyüket a társadalomban, könnyebben kötnek barátságokat, magabiztosabbak és önállóbbak lesznek. A királyi család tekintetében a kimondott és kimondatlan szabályok mintha a családtagok minden lépését kontrollálnák, köztük a gyerekekét is.

Sorra vettük, milyen hagyományos szabályok vonatkoznak a királyi babákra mielőtt és miután megszülettek.

1. A bemutatás rögtön szülés után megtörténik.

Az emberek már néhány órával a születése után láthatják a királyi család legifjabb tagját. Természetesen az anyának is meg kell jelennie, ami nem olyan könnyű, hiszen a szülés utáni lábadozás sem ad felmentést, muszáj illően megjelennie a nyilvánosság előtt. Kate Middleton kisminkelve, magassarkú cipőben mutatta be György herceget 2013-ban. A ruha sem mindegy: úgy tűnt, Kate Diana hercegnő előtt tiszteleg pöttyös ruhájával, hiszen ő is ilyet viselt, mikor bemutatta Vilmos herceget.

Egy másik dolog, hogy a királyi családban frissen szült nőknek nem igazán áll rendelkezésükre nagy cipőválaszték. Általában zárt, szűk orrú, az ujjakat összeszorító cipőben jelennek meg, még akkor is, ha a lábuk még meg van dagadva szülés után.

2. Nem tarthatnak babaváró bulit.

Bár konkrét szabály nem tiltja, mivel nagyon “amerikainak” tartják a babaváró bulit, ezért a királyi családban nem szokás ilyet rendezni. Ettől azonban ajándékok még érkeznek. György herceg az első születésnapjára például 64 különböző országból kapott ajándékot.

3. Sok bába segédkezik a szülésnél.

A bábákkal való szülés hagyománya egészen a 17. századig nyúlik vissza, mikor csak nők léphettek be a vajúdó nő szobájába. Manapság természetesen semmi akadálya annak, hogy férfi orvosok is jelen legyenek a szülésnél. Összességében lenyűgöző, hogy mekkora csapat segédkezik a szülésnél: nem ritka, hogy 20-nál is többen részt vesznek a levezénylésében.

4. A baba nemét titokban kell tartani.

A királyi család általában titokként kezeli a születendő baba nemét, ahogyan a születésének várható dátumát is. Harry és Meghan ehhez nem tartották magukat, ők már egy interjúban bejelentették, hogy kislányt várnak. A közvéleményt azonban tájékoztatják az anya egészségi állapotáról. Kate esetében például hivatalos bejelentésben számoltak be a reggeli rosszulléteiről.

5. Nem választhatnak valamennyi név közül.

Általános gyakorlat a királyi családban, hogy a családfáról választanak nevet, és nem kreatív módon találnak ki egyet az új gyermeknek. Ha a születendő gyermek viszonylag távolabb van az öröklési rangsorban, a szüleinek több szabadságuk van a névválasztás terén. Érdemes megemlíteni azt is, hogy a királyi család tagjai egymás hivatalos nevét használják a nyilvánosság előtt, például Vilmos herceg Kate Middletont Catherine-nek szólítja.

6. Hivatalos bejelentést tesznek közzé, amint megszületik az új családtag.

Miután egy baba megszületik, a Buckingham Palota hivatalos bejelentést tesz közzé a szülésben közreműködő orvosok aláírásával, amit egy speciális állványon helyeznek el. A rajta álló szöveget azonban a hírmondó is hangosan kihirdeti. London legfőbb szimbólumai, mint például a London Eye vagy a Tower Bridge kékkel vannak kivilágítva, ha fiú és rózsaszínnel, ha lány születik.

7. Elsütik az ágyúkat.

Minden herceg és hercegnő születését ágyúdörgés kíséri. Mikor Sarolta hercegnő megszületett, a Hyde Parkban 41 ágyúlövést lehetett hallani. De nem csak Londonban lőttek, hanem Edinburghban, Cardiffban és Hillsboroughban is.

8. A királyi csemetéknek rengeteg szabályt és protokollt kell követniük.

Nem csak a királyi család felnőtt tagjaira, de a gyerekekre is vonatkoznak a szigorú szabályok. Számos eseményen kell megjelenniük, köztük királyi esküvőkön, az éves zászlós díszszemlén, dédnagyanyjuk születésnapi ünnepségén és így tovább. A királyi család legifjabb tagjainak 5 éves korukra hajbókolniuk kell a királynő előtt.

9. Rengeteg keresztszülő van, de ők nem lehetnek közvetlen családtagok.

A szabályok egyszerűek: keresztszülő nem lehet közvetlen családtag, de minél több van belőle, annál jobb. Miközben a legtöbb embernek csak két keresztszülője van, addig György hercegnek 7, Sarolta hercegnőnek 5, Lajos hercegnek pedig 6 (akárcsak a fenti képen látható apukájának). Ennek oka, hogy úgy tartják, a királyi család gyermekei olyan életutakat járnak be, melynél nem árt a minél szerteágazóbb útmutatás a keresztszülők részéről.

10. A királyi babáknak különleges takarójuk van.

A királyi csecsemők esetében még a legapróbb részleteknek is fontos szerepük van. Például az a gyapjú takaró, amibe a babákat bugyolálják, mikor bemutatják őket a nyilvánosságnak, kizárólag egy bizonyos angol vállalat gyártmánya lehet. A G.H. Hurt & Son gyártja ezeket a luxus minőségű kötött, csipkés babatakarókat már több mint 100 éve.

A cikk a BS angol nyelvű cikke nyomán készült a Kapucíner fordításában.

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét