9 manikűrözési hiba, ami tönkreteheti a megjelenésedet

0

Egy felmérés szerint egy átlagos brit nő átszámítva évi 135.000 forintot költ a körmeire. Mivel a körömápolás és a manikűr a közösségi médiában is népszerű lett, egyre többen tartják fontosnak a körmeik kinézetét. De ha úgy manikűrözöl, hogy nem ismersz néhány fontos technikát, ápolt és igényes nő helyett éppen az ellenkező benyomást keltheted, sőt akár az egészségedet is veszélyeztetheted.

A következő manikűrözési hibákat sokan elkövetik, de ezután te már nem leszel köztük.

1. Nem tisztítod meg az eszközöket.

Az eszközök tisztítása és fertőtlenítése az első lépés. A kutatások szerint a legtöbb kórokozó a köröm alatt és körül bújik meg. Ha a manikűrözéshez használt eszközöket nem fertőtleníted, a káros baktériumokat szétszórod, és fertőzést kockáztatsz. Ha az eszközöket lezárt tasakban tartod, az még inkább kedvező a baktériumoknak.

  • Tárold őket jól szellőző tartóban, és használj fertőtlenítőt a tisztításukhoz minden használat előtt.

2. Vágod a körömágybőrt.

Ezt a hibát már mindannyian elkövettük, mert láttuk már a profiktól is. De a körömágybőr vágása igen veszélyes, mivel a vágásban kórokozók telepedhetnek meg, és fertőzés alakulhat ki. Ráadásul, mikor a körömágy bőre újra nőni kezd, réteges lesz, és ápolatlan hatást kelt.

  • Ha szeretnéd rendbe tenni a körömágyadat, a legjobb, ha pálcikát használsz és azzal tolod hátra a bőrt. Így megóvhatod a körmeidet a fertőzéstől, és szebb is lesz a kezed.

3. Nem használsz alapozó lakkot.

Sokan azt hiszik, az alapozó lakkra semmi szükség, ezért ki is hagyják ezt a lépést. Márpedig ezt azért találták ki, hogy a körömlakk jobban tapadjon a körömhöz, azaz a manikűr tovább tartson. A körmök olyan természetes olajokat termelnek, melyek meggátolják, hogy a körömlakk tökéletesen tapadjon rájuk. Az alapozó lakkal viszont ezt kiküszöbölhetjük, és megelőzhetjük, hogy a körömlakk lepattogjon.

4. Túl vastag rétegben viszed fel a körömlakkot.

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

⭐ Emilia, 🇸🇪🇵🇱 (@polishpixie92) által megosztott bejegyzés


Mindannyian szeretjük, ha a körömlakk színe jól látszik, ezért automatikusan vastagon visszük fel. Bár ez jó megoldásnak tűnik, valójában az egyik leggyakoribb hiba, amit manikűrözés közben elkövetünk.

A vastag rétegben felvitt körömlakk esetében sokkal tovább tart a száradás, az alul lévő rétegek pedig szinte biztosan elkenődnek. A körömlakkokat nem arra találták ki, hogy vastag rétegben is megszilárduljanak, különben a tégelyben is ugyanígy viselkednének.

  • A legjobb, ha 3-4 vékony réteget kensz fel, nem pedig 1-2 vastagot.

5. Fültisztító pálcikát használsz.

Sminkelésnél a fültisztító pálcikák megmenthetik a helyzetet, ezért előszeretettel használjuk őket manikűrözéshez is. Amikor a körömlakk véletlenül a bőrre kerül, elkezdjük letörölni, de innen már csak egy pillanat, hogy az egész lakkozást tönkretegyük. A pálcikán lévő vatta szálai beleragadnak a körömlakkba, bármennyire is próbálod távolt tartani. Ezután kezdheted az egész lakkozást elölről.

  • Fültisztító pálcika helyett használj nagyon vékony sminkecsetet a köröm körüli bőrre került lakk eltávolításához.

6. Oda-vissza reszeled a körmöd.

Ha a reszelőt oda-vissza húzkodod a körmödön, csak ártasz a körmödnek. Olyan mikrosérülések keletkeznek, melyektől a körömlakk majd repedezettnek, egyenetlennek fog tűnni a körmön. Ráadásul a köröm törékenyebbé is válik, ha így reszeled.

  • A reszelőt mindig egy irányba vagy körkörösen mozgasd, hogy a körmeid ne gyengüljenek, és ne kelljen később időt és pénzt áldoznod a helyreállításukra.

7. Nem viszel fel lakkot a köröm belső szélére.

A köröm belső szélére felvitt körömlakk meggátolja, hogy a lakk lepattogjon, ha vízzel érintkezel, például mosogatsz vagy hajat mosol. Ha nem fested ki ezt a területet, akkor ilyen tevékenységek során a víz megreked a köröm és a körömlakk között, a körömlakk ettől felemelkedik és lepattog.

  • A szélek alá is vigyél fel lakkot, hogy teljesen lezárd a víz elől, és így a manikűr akár 5 nappal tovább tarthat.

8. Hideg vízben szárítod a körmöd.

Csupán legenda, hogy ha hideg vízbe mártod a lakkozott körmöket, akkor hamarabb megszáradnak. A hideg víz megkeményíti a körmöket, nem pedig szárítja. A legtöbb körömlakknak levegőre van szüksége a száradáshoz.

  • A frissen lakkozott körmeidet ne hideg vízbe mártsd, hanem hagyd a levegőn száradni. Ha nincs időd, használj ventilátort.

9. Felrázod a körömlakkot.

Szinte mindenki azt hiszi, hogy ha felrázza a tégelyt, egyenletesebb lesz a körömlakk színe. Pedig ezzel csak azt érjük el, hogy a lakk összekeveredik a tégelyben lévő levegővel és buborékos lesz. Ezeket az apró buborékokat pedig festés közben felvisszük a körmeinkre, így egyenetlenül fog eloszlani rajtuk a lakk.

  • Ne rázogasd a körömlakkot, hanem lassan görgesd a tégelyt vízszintesen.
A cikk a BS angol nyelvű cikke nyomán készült a Kapucíner fordításában.

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét