Tudósok bizonyították, hogy a szerencse tényleg létezik, és azt is elmondták, hogyan vonzzuk be

0

Ha azt hiszed, a szerencse csupán véletlen és semmi köze az akarathoz vagy a döntésekhez, akkor itt az ideje átgondolnod a dolgot. Richard Wiseman brit pszichológus foglalkozott a jelenséggel, és bizonyította, hogy van ráhatásunk a szerencsére. Kövesd a tippjeit, hogy ezentúl szerencsésebb legyél.

A legtöbb ember számára a szerencse váratlanul és hirtelen megjelenő, megmagyarázhatatlan dolog. Van, aki hisz benne és van, aki nem. De Richard Wiseman kutatása szerint minden szerencsés dolognak van egy bizonyos mintája, ahogyan a balszerencsések viselkedésében, életmódjában és gondolkodásában is felfedezhető minta.

Richard Wiseman a szerencsét tanulmányozta, és meglepő módon sikerült bizonyítania, hogy nincs olyan, hogy valaki szerencsésnek születik, valaki pedig nem. Szerinte a szerencse nem egyfajta varázslat, nagyrészt a hozzáálláson múlik. A szerencsés emberek nyitottabbak, mosolygósak, könnyedek, míg a balszerencséseknél felfedezhető a mély szorongás, feszültnek tűnnek és boldogtalanok. Mindkét csoportnál ezek a tényezők befolyásolják a döntéseket és azt, hogy képesek-e élni a lehetőségekkel és az eléjük táruló szerencsével.

Hogy növelje a szerencsések számát a világban, Wiseman megírta a Szerencseiskola című könyvét, melyben bizonyos módszereket és trükköket tanít. Készen állsz? Próbáld ki őket te is!

1. Maximalizáld a lehetőségeid számát.

Az emberek általában arról panaszkodnak, hogy milyen kevés lehetőségük van. Ezért nem sikeresek a munkában, ezért nem találják meg a tökéletes párt, és ezért nem tudják valóra váltani az álmaikat. De a legfőbb probléma, hogy nem elég figyelmesek, és félnek kockázatot vállalni. Ha arra koncentrálsz, hogy mid van vagy mid nincs meg az életedben, akkor a figyelmed elterelődik az új lehetőségek kereséséről és az új dolgok megvalósításáról.

  • Mit tegyél? Járj nyitott szemmel és mentálisan is légy nyitott. Ne csak várj arra, hogy a dolgok megtörténjenek. Légy te a saját életed alakítója, és ne félj az ismeretlentől.

2. Hallgass a megérzéseidre.

Az is szerencsésebbé tesz, ha jóban vagy a tudatalattiddal. A szerencsés emberek mindig figyelnek a testük és az elméjük jelzéseire, megtanulják ezeket értelmezni. A balszerencsések viszont túl feszültek ahhoz, hogy észrevegyék ezeket a jeleket, és félnek a megérzéseikre hagyatkozni.

  • Mit tegyél? Tisztítsd meg a gondolataidat az összes szokásos kétségtől és szorongástól. Próbálj megbarátkozni a belső hanggal, erre nagyon jó módszer például a meditálás.

3. Számíts a jó szerencsére.

“A szerencse azt jelenti, hogy hiszel abban, hogy szerencsés vagy.” Ez a hozzáállás segít a legtöbbeknek pozitívnak és optimistának maradni minden helyzetben. Ez önámításnak tűnhet, hiszen annyi rossz dolog történhet, és lehetetlen mindig szerencsésnek lenni. De ha nem lehetsz 100%-ig biztos abban, hogy nem lesz szerencséd, miért ne számítanál a jóra? Ha pozitív maradsz, megbirkózol a kudarcokkal, és nem fogod feladni.

  • Mit tegyél? Ahelyett, hogy az idődet és az energiádat arra pazarolnád, hogy a rosszat várod, használd inkább pozitív gondolkodásra.

4. Csinálj a balszerencséből jó szerencsét.

Otthon felejtetted az esernyődet egy esős napon? Ez a tökéletes alkalom, hogy bekapcsolj egy romantikus számot, és eggyé válj a természettel. Kiszakadt a pólód? Talán itt az ideje megújítani a gardróbodat.

A szerencsés emberek így gondolkodnak. Nem elég, hogy hisznek a jószerencsében, meg is tagadják a balszerencse létezését. Azokkal a lapokkal játszanak, amiket osztottak nekik, és nem panaszkodnak.

  • Mit tegyél? Ne rágódj a balszerencsén. Találd meg mindenben a jót.

A véletlen csupán egy újabb tévhit?

Nincs mindenre befolyásunk. Sok szerencsés ember hiszi, hogy a szerencsét nem lehet bevonzani vagy hatással lenni rá, de az esélyeidet növelheted azzal, hogy befolyásolod a véletlent. Annak érdekében, hogy növeld az esélyedet a szerencsére, tedd a következőket:

  • Változtass a napi rutinodon. Járj más útvonalon, egyél más étteremben.
  • Találkozz új emberekkel.
  • Keress magadnak új, szokatlan feladatokat.

Ezekkel kitágíthatod a megszokott életed határait, nagyobb teret adhatsz a lehetőségeknek, melyekkel aztán élhetsz is.

A cikk a BS angol nyelvű cikke nyomán készült a Kapucíner fordításában.

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét