Egy szakértő leleplezett 7 módszert, amivel jó első benyomást tehetünk

0

A pszichológusok szerint az első benyomás rendkívül meghatározó. A legmeglepőbb pedig az, hogy ez szinte nincs is összefüggésben azzal, hogy valójában mennyire vagy jó ember. Mindent a nonverbális jelek döntenek el, a gesztusok, a mimika, nem pedig a pozitív tulajdonságok.

Megosztjuk veled Leil Lowndes, nemzetközileg elismert kommunikációs szakértő tanácsait arra vonatkozóan, hogy hogyan lehet jó első benyomást tenni.

1. Ne rögtön mosolyogj.

Tudjuk, hogy a mosoly nagyon fontos része a kommunikációnak. De nem arról a műmosolyról van szó, amit az ember udvariasságból elereszt. A szakértő szerint jó első benyomást kelthetsz azzal, ha először ránézel a másik arcára, vársz néhány másodpercet, és csak ezután kezdesz el mosolyogni. Ettől a rövid szünettől őszintébbnek fog tűnni a mosolyod.

2. Ne tarts túl sokáig szemkontaktust.

Kutatások szerint, mikor egy ember hosszabb ideig néz egy másik ember szemébe, az agressziót sugallhat. Helyette jobb, ha fokozatosan növeled a szemkontaktus időtartamát. A 60/40 szabályt kövesd, az összes idő körülbelül 60%-ában tartsd fenn a szemkontaktust. Ez a férfiak és nők közötti találkozásokra nézve is igaz.

3. Figyelj a testtartásodra.

Nézd meg a vezető politikusokat vagy az olimpiai bajnokokat. Egyikük sem görnyed vagy süti le a szemét. Éppen ellenkezőleg, mindig egyenes háttal és tökéletes mosollyal lépnek fel. Magabiztosságot mutatnak, aminek hatására mindenki megkedvelheti őket. A szakértő szerint érdemes az ő példájukat követni, ha jó benyomást szeretnél kelteni.

4. Mutass érdeklődést.

Mikor egy idegen emberrel találkozunk, 2 dolog ugrik be először: hogy tetszik-e nekünk, és hogy vajon mi tetszünk-e neki. Hogy jó benyomást hagyj másokban, mutass érdeklődést, különben arrogánsnak fogsz tűnni.

A legjobb, ha ehhez nonverbális jeleket használsz, például mosolyogsz, a másik felé fordulsz. Figyelj a köztetek lévő akadályokra, és távolítsd el őket, például ne legyen köztetek táska, szemüveg, és ne tedd karba a kezeidet, hogy az se válasszon el a beszélgetőtársadtól.

5. Szabadulj meg a szorongást jelző gesztusoktól.

Nincs olyan nonverbális jel, amiből biztosra vehetnéd, hogy valaki hazudik. Viszont vannak olyan gesztusok, amelyek jelezhetik, hogy a másik megpróbál előtted rejtegetni valamit. Sokan bíznak ezekben a jelekben, ezért kell odafigyelned arra, hogy ne érintsd meg a nyakad, az arcod, a füleid vagy a hajad.

6. Légy empatikus.

Nemcsak okosan megválasztott nonverbális jelekkel mutathatsz érdeklődést a másik iránt, hanem megpróbálhatod lemásolni a viselkedését is, és ennek megfelelően reagálhatsz. Ezzel a megbízhatóság érzését tudod kelteni másokban. A szakértő szerint ez fordítva is igaz, hiszen ha úgy viselkedsz valakivel, mintha kedvelnéd, meg is fogod kedvelni.

7. Képzeld el előre a találkozót.

Ha van időd, előtte próbáld el a találkozót. Állj a tükör elé, és képzeld azt, hogy a másik emberhez beszélsz. Próbálj ki különböző mosolyokat, testtartásokat, gesztusokat. Az előzetes próbának mindig megvan az eredménye.

A cikk a BS angol nyelvű cikke nyomán készült a Kapucíner fordításában.

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét