9 szörnyű szokás, amivel minden magabiztos ember felhagyott

0

Vannak olyan rossz szokások, amik ellen a világ minden táján pszichológusok harcolnak, mint például az, hogy valaki csúnyán beszél saját magáról vagy rágódik a szerencsétlen eseményeken lefekvés előtt. Ezek bizonytalanná és boldogtalanná tesznek minket.

Olyan hibákat gyűjtöttünk össze, amelyek aláássák a magabiztosságodat.

9. Aggódsz a hibáid miatt.

A maximalizmus az alacsony önbecsülés és a szorongás eredménye, és ami miatt nem tudsz büszke lenni még a legnagyobb eredményeidre sem.

  • Mit tegyél: Amikor a belső kritikusod elkezd hibáztatni, próbáld meg elemezni, hogy kinek az elvárásai azok valójában, és miért kell felérned hozzájuk. Vezess önelfogadás-naplót, írj mindennap 3 bejegyzést az eredményeidről, és időről-időre olvasd el őket.

8. Másokhoz hasonlítod magad.

Hajlamosak vagyunk a legrosszabb jellemvonásunkat összehasonlítani azzal, amit másokban a legjobbnak látunk, és elfelejtjük, hogy mindenki egyedi.

  • Mit tegyél: Kizárólag a múltbéli önmagaddal hasonlítsd össze magad, és tanulj másoktól ahelyett, hogy párhuzamokat vonnál. Inspirálódj, ne frusztráld magad.

7. Ócsárolod magad a beszélgetés során.

Amikor rosszallóan nyilatkozol magadról, az vagy egy tudat alatti módszer, hogy sok bókot kapj vagy egy gyenge próbálkozás, hogy felmentsd magad egy jövőbeli hibával kapcsolatban, amiről azt hiszed, hogy biztosan be fog következni.

  • Mit tegyél: A gyengeségeink tesznek minket egyedivé. Fogadd el őket. Különben az emberek valóban azt fogják gondolni, hogy olyan hasznavehetetlen vagy, mint állítod.

6. Az akadályokat látod a lehetőségek helyett.

Minden akadály, amin túl kell jutnod, hogy elérd a céljaidat, csak gyenge kifogás, hogy egyáltalán semmit ne csinálj, aztán később pedig szidod magad érte.

  • Mit tegyél: Balszerencse nem létezik, csak értékes tapasztalat. A bukás egy ok arra, hogy megváltoztasd a megközelítésed, nem pedig arra, hogy teljesen megtagadd a céljaidat.

5. Azt gondolod, hogy senki nem csinálja nálad jobban.

Az, hogy képtelen vagy munkát delegálni másoknak, mert félsz, hogy silány minőségű lesz, a pszichológusok szerint a bizonytalanság és a mindent irányítani akaró hajlam eredménye.

  • Mit tegyél: A munka delegálása a magabiztosság jele, és ez nem feltétlenül csak a munkára vonatkozik. Az, hogy el tudod engedni a férjedet a boltba anélkül, hogy teljesen irányítanád, szintén ebbe a kategóriába esik. Oldozd fel magad a mindenért és mindenkiért való felelősségvállalás alól.

4. Aggódsz a jövőddel kapcsolatban.

Minden esetben a legrosszabb forgatókönyv elképzelése egy remek mód az energia és az önbecsülés elpazarlására.

  • Mit tegyél: Gondolkodj pozitívan, és tartsd észben, hogy a valóságban nem minden úgy alakul, mint ahogy te azt elképzelted. Volt már rá példa, igaz?

3. Mások elismerésére vágysz.

Mindig hallani akarod másoktól az érdemeid elismerését, mert nem tudod, hogy az elismerés ilyesféle hajszolása nem fog elégedettséget okozni. És a kritika a világ végét fogja jelenteni.

  • Mit tegyél: Tanuld meg elismerni a saját értékeidet. Légy önmagad legjobb barátja.

2. A szórakozás haszontalan formájára pazarolod az idődet.

Ha vásárlással vagy TV-sorozatok nézésével jutsz túl a kudarcokon, csak az idődet és az energiádat pazarolod, amit fordíthattál volna önfejlesztésre is.

  • Mit tegyél: Inkább változtasd a negatív érzéseidet olyan energiává, ami megváltoztatja az életedet. Tanulj, hozz létre valami újat, ötletelj azzal a témával kapcsolatban, ami érdekel, és azonnal talpra fogsz állni.

1. Túl nagy jelentőséget tulajdonítasz a korábbi kudarcoknak.

Ha a múltbéli hibákon merengsz, és azon, hogy még mindig mekkora lúzer lehetsz mások szemében annak a 90-es években végrehajtott fontos projektnek a bukása miatt, az nem fog semmit hozzátenni a magabiztosságodhoz.

  • Mit tegyél: Fogadd el, hogy mindent megtettél, amit tudtál az adott körülmények között. Gondold végig, mennyit fejlődtél azóta. Mutass önmagad felé egy kis szeretetet és szimpátiát. Az emberek már rég elfelejtették a hibádat, mert leginkább önmagukra gondolnak.

Te mit teszel a magabiztosságod fejlesztése, fenntartása érdekében? Oszd meg velünk!

A cikk a BS angol nyelvű cikke nyomán készült a Kapucíner fordításában.

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét