9 pszichológiai trükk, amivel minden embert magad köré vonzhatsz

0

Vannak emberek, akik olyan megmagyarázhatatlan vonzerővel rendelkeznek, hogy tényleg mindenki hozzájuk közeledik. Olyanok szeretnének lenni, mint ők, szeretnék elnyerni a barátságukat vagy az engedélyüket. És az a legérdekesebb, hogy ez egyáltalán nem az adott személy megjelenésén múlik.

Találtunk 9 szabályt, amit követnünk kellene, ha ilyen emberré szeretnénk válni.

1. Légy egyedi.

Egyediségre van szükséged. Valami olyan dologra, ami csak rád jellemző. Elvégre az eredeti imázs az, ami miatt még az idegenek is emlékeznek rád. És nem a szépségről beszélünk. Furcsának tűnik, de az egyediséget akkor is ki lehet fejezni, ha valaki nem szép vagy épp sebezhető. Bármilyen egyedi vonás, legyen az a járás, egy gesztus, a hanglejtés, a kommunikációs stílus vagy egy ruhadarab, felejthetetlen emberré tehet.

Íme néhány példa híres emberekről, és azokról a dolgokról, amikkel összekapcsoljuk őket:

  • Charlie Chaplin – bajusz, öltöny, bot
  • Tilda Swinton – aszexualitás, smink hiánya
  • Winston Churchill – kövérség, szivar
  • Joszif Sztálin – bajusz, pipa, akcentus
  • Adolf Hitler – egyedi bajusz, hanglejtés
  • Dita Von Teese – 40-es évek imázs, vörös rúzs
  • Marilyn Monroe – hajszín, anyajegy
  • Salvador Dali – bajusz, arckifejezések

2. Szükséged van egy nagy álomra.

Hogy az emberek feléd húzzanak és igazán egyedi személyiségnek értékeljenek, a létezésednek kell hogy legyen célja. Ambíciók, célok, valami megváltoztatásának a vágya a világban. Küzdj valamiért! Mert egy ember, akinek nincs álma, olyan, mint egy ötlet nélküli könyv. Miért olvasnál olyat?

3. Légy magabiztos.

Hogy karizmatikus légy, magabiztosnak kell lenned. Bátran hozz döntéseket, légy képes kizárólag saját magadra támaszkodni, ne várj segítséget kívülről, és úgy magyarázd el az ötleteidet másoknak, hogy megértsék.

A körülötted lévő emberek nemcsak a viselkedésedben, hanem a beszédedben is érezhetik a magabiztosságot. Jobb, ha kerülöd az olyan szavakat, mint a “gondolom”, “remélem”, “feltételezem”, “hiszem”, “talán” és “valószínűleg”.

4. Felejtsd el a panaszkodást.

Tudnál csodálni egy olyan embert, vagy szeretnél olyan emberre hasonlítani, aki állandóan panaszkodik? Természetesen nem. A karizmatikus embereknek pozitív a gondolkodásuk. Kerüld a kritizálást, a panaszkodást és a negatív témákat. Ha nem is minden tökéletes az életedben, kezdd a beszélgetést azzal, amitől jól érzed magad, és ettől a hallgatóságod is jól fogja érezni magát.

5. Használj gesztusokat.

A viselkedésednek magabiztosságot kell demonstrálnia: ne görnyedj, ne babrálj semmivel, próbálj meg gyakrabban mosolyogni, nézz a másik szemébe, kerüld a zárt pózokat.

Tehát amikor nyilvánosság előtt jelensz meg, viselkedj úgy, mint egy híresség a vörös szőnyegen.

6. Légy jó mesélő.

Sokan úgy gondolják, hogy az, hogy valaki bármilyen történetet izgalmassá tud tenni, tehetség.

De nem minden esetben erről van szó. Legtöbbször ez egy olyan készség, amit tanulni lehet. Csak beszélj magabiztosan. Használj humort, különösen öniróniát, ami azt takarja, hogy tudsz magadon nevetni. Ne feledkezz meg a testbeszédről, mutass érzelmeket, és maradj pozitív. Ne aggódj, ha nem minden történet vagy vicc “működik”.

Mondj el személyes történeteket. Ha valami érdekeset hallanak, az emberek megosztják másokkal.

7. Ne nézz máshova.

Amikor beszélsz valakivel, mindig nézz a szemébe. Néha egy átható pillantás többet mond mint ezer szó. A szemkontaktus azt jelzi, hogy figyelsz a másikra, megérted és elfogadod őt.

Amikor egy eseményen beszélgetsz valakivel, a legfontosabb az, hogy ne terelje el semmi más a figyelmedet. Ne nézegesd a telefonod vagy a tömeget, mivel úgy tűnhet, hogy “megfelelőbb” beszélgetőtársat keresel.

8. Tanulj meg meghallgatni másokat.

Semmi szükség arra, hogy a világ legfontosabb emberének tekintsd magad. Ha őszintén érdeklődsz mások élete iránt, az emberek jobban fognak kedvelni, mert a hallgatás igazi művészet. Ha figyelmesen hallgatsz, és kimutatod az érdeklődésedet a beszélgetés során, a másik úgy fogja érezni, szükség van rá, sőt, különlegesnek fogja érezni magát.

Természetesen nem emlékezhetsz mindenre, amit mások mondanak neked, de megjegyezni a neveket nagyon fontos. Íme egy érdekes trükk. Amikor valaki bemutatkozik neked, ismételd el a nevét így: “Miklós, örülök, hogy találkoztunk.” És ha azt akarod, hogy az emberek emlékezzenek rád, használd ugyanezt a trükköt a saját neveddel: “Helló, Zsuzsa vagyok, de a legtöbben Zsuzskának szólítanak.”

9. Használd a tükrözést.

A tükrözés egy egyszerű módja, hogy valaki megkedveljen, azáltal, hogy elismétled az arckifejezését, a hanglejtését és a gesztusait. Mindig működik, mert a módszer az egészséges emberi nárcizmuson alapul. A másik akaratlanul elkezdi azt hinni, hogy szinkronban vagy vele.

Használhatod ezt a trükköt arra, hogy felvedd mások egyedi szokásait. Például olyan híres emberekét, akiket karizmatikusnak találsz. Nézd meg, hogy ők hogyan jelennek meg, mert ez segíthet neked abban, hogy magabiztosabb légy.

A cikk a BS angol nyelvű cikke nyomán készült a Kapucíner fordításában.

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét