8 tipp neurológusoktól, hogy hogyan lehetünk tökéletesen boldogok

0

Ezernyi tipp és pszichológiai módszer van, melyektől boldogabbnak érezheted magad, és megtanulhatod élvezni a mindennapokat. Te is szeretnéd tudni irányítani mindezt?

A neurológusok azok, akik pontosan tudják, mikor és miért adhatja meg neked az agyad a teljes elégedettség érzését. Most az ő tippjeiket ismerheted meg.

1. Tanulj meg köszönetet mondani.

Ami történik: Mikor megköszönünk valamit valakinek vagy akár a sorsnak, az életünk pozitív aspektusaira koncentrálunk. A kellemes emlékek hatására fokozódik a szerotonintermelődés az elülső cinguláris kéregben. Ezt a technikát gyakran alkalmazzák a depresszió kezelése során.

2. Egyszerre csak egy problémát oldj meg.

Ami történik: Az agyunk folyamatosan keresi a megoldásokat a minket aggasztó problémákra. Ez rengeteg energiát emészt fel, ettől az agy elfárad, a probléma pedig megoldatlan marad, amitől szorongani kezdünk és feszültek leszünk. Minden sikeres döntésnél az agyunk egy adag neurotranszmitterrel jutalmazza meg magát, ami megnyugtatja a limbikus rendszert, és segít szebb színben látni a világot. Ezért nagyon hasznos, ha egyszerre csak egy problémára igyekszel megtalálni a megoldást.

3. Ne hagyd felgyülemleni a dolgokat, beszélj róla, ha valami bánt.

Ami történik: Amikor valami kellemetlen dolgot úgy élsz át, hogy nem beszélsz róla, és amikor úgy, hogy kibeszéled magadból a nehézségeket, az agy különböző részei lépnek működésbe. Az utóbbi esetben a negatív érzelmeknek kisebb hatásuk lesz a közérzetedre. Ezért érdemes nem magadban tartani a problémákat. Amikor beszélsz róluk, az agyad növeli a szerotonintermelődést, és még arra is képes, hogy a nehéz helyzetben pozitívumokat is keressen.

4. Érints és ölelj.

Ami történik: Nekünk, embereknek a társas kapcsolatok igen fontosak. A fizikai támogatás különböző formái, elsősorban az ölelés és az érintés, felgyorsíthatja a betegségből való felépülést is. Ha az érintések eltűnnek valakinek az életéből, a hiányát az agy úgy fogja fel, mint a fizikai fájdalmat. Ugyanaz az agyi terület aktiválódik mindkét esetben. Ez pedig olyan folyamatokat indít el, melyek hatással vannak a kedélyállapotra, és elősegítik a depresszió kialakulását.

5. Tanulj, tanulj, tanulj.

Ami történik: Az agy számára az új tudás megszerzése állandó alkalmazkodást jelent a változó környezethez. A folyamat során az agyunk fejlődik, dopaminnal, örömhormonnal méltányolja a saját próbálkozásait az új információk befogadására. Ha boldog akarsz lenni, ne félj az újtól, ne félj megváltoztatni a környezetedet és új dolgokat tanulni.

6. Sportolj.

Ami történik: A fizikai aktivitás stressz a test számára. Amint ez a stressz véget ér, a test megjutalmazza magát endorfinnal, ami az agyalapi mirigyben szabadul fel. Ez hasonló hatású, mint az opiátok (például a morfium), ami csökkenti a fájdalmat és javítja a kedélyállapotot. Nem kell lefutnod a maratont ahhoz, hogy ezt elérd, hiszen egy egyszerű séta is csodákra képes. Sok író és zeneszerző rendszeresen sétál azért, hogy kreatívabban tudjon alkotni.

7. Mindig próbálj jól aludni.

Ami történik: Míg sötétben alszunk, a szervezetünk melatonint választ ki. Ez a hormon lelassítja a szervezetben zajló folyamatokat, segíti a regenerálódást, és növeli a szerotonin szintjét a hipotalamuszban. Ha az agy változást érzékel a fény mértékében, stresszhormont kezd kibocsátani, hogy mihamarabb felébressze a szervezetet. Fontos, hogy napi 6-8 órát aludj, és az is fontos, hogy mindezt egy kifejezetten sötét szobában tedd.

8. Várd a jövőbeli kellemes eseményeket.

Ami történik: Amikor valami pozitív dologra vársz, például ételre vagy szexre, az hasonlít a tanult nyálreakcióra. Az agyunk már attól örömet érez, hogy számít a kellemes eseményre. Ezért szeretjük annyira az órákat és a perceket számolni a különleges pillanatig, legyen az egy találkozás a szerelmünkkel vagy akár egy hosszú munkanap vége.

A cikk a BS angol nyelvű cikke nyomán készült a Kapucíner fordításában.

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét