7 egyszerű kifejezés, amit a férfiak és a nők máshogy értenek

0

A férfiak és a nők sok szituációt máshogy látnak.

Szeretnénk bemutatni 7 kifejezést, amiknek a jelentése nem feltétlenül ugyanaz a nemek függvényében. Sose felejtsd, ez nem arról szól, kinek van igaza, hanem arról, hogy mások vagyunk.

“Beszélgessünk.”

Férfi: Minden dialógus egy megoldandó problémát jelent nekik. Ha hallják ezt a kifejezést, akkor valami rosszul sikerült, és ettől feszültek lesznek.

Nő: A kommunikáció egyfajta köteléket jelent a partnerükhöz. Ezért lehet, hogy amikor ezt felajánlják, annak nincs is semmilyen célja, és a visszautasítás elszomorítja őket.

“Nem figyelsz rám.”

Férfi: Jobban megértik az információkat, ha csendben figyelnek, de emiatt gyakran nemtörődömnek tűnnek, pedig valójában figyelmesen hallgatnak.

Nő: Általában gesztusokkal és felkiáltásokkal fejezik ki az aggodalmukat. A férfiak gyakran nem értik az ilyesfajta viselkedést, és az is előfordulhat, hogy zavarja őket.

“Csináljuk együtt.”

Férfi: Nem szeretnek osztozni a győzelmen, és nem igazán tudnak csapatban dolgozni. Vonakodva fogadnak csak el egy ilyen ajánlatot.

Nő: A tudósok azt mondják, hogy az oxitocin hormon teszi a nőket szociálisabbá. Fontos számukra, hogy együtt végezzék el a feladatokat, mert így bizonyítják maguknak, hogy nincsenek egyedül.

“Maradjunk csendben egy kicsit.”

Férfi: Ritkán mondják ezt burkolt célzásként. Általában valóban szükségük van egy kis csendre, hogy túljussanak a stresszes helyzeten vagy gondolkodhassanak egy problémán.

Nő: Van az a vicc a nőről, aki nem szól egy szót se, és közben azt gondolja, hogy ezzel a férjét bünteti. A helyzet valósághű. A nők gyakran próbálják meg manipulálni a férfiakat a csenddel, a párjuk pedig egyszerűen nem érti a viselkedésüket.

“Beszéljük meg később.”

Férfi: A férfiak nehezebben terelik el a figyelmüket, mint a nők. A “később” egy közömbös szó számukra, mert lehet, hogy valami mással vannak elfoglalva.

Nő: A párhuzamos feladatvégzés gyakori a nők esetében, és könnyedén váltanak oda-vissza a feladatok között. Ezért a javaslat, hogy valamit később beszéljenek meg, sértésnek tűnik nekik.

“Nincs vele baj.”

Férfi: Kevésbé érzelmesek, és ez a beszédükben is visszatükröződik. Kevesebb jelzőt használnak, és az “oké” vagy a “jó” normális számukra.

Nő: Körülbelül 20.000 szót mondanak ki egy nap, ami másfélszerese annak, mint amennyit a férfiak. Hogy érzékletesen fejezzék ki magukat, olyan szavakat használnak, mint a “kivételes”, “csodálatos”, az “oké”-t gorombának értékelhetik.

“Ez olyan férfi dolog.”

Férfi: Amikor férfiak használják, valószínűleg nem találnak jobb kifejezést, amivel leírhatnák szituációt vagy – ami szintén gyakran előfordul – egyszerűen zavarban vannak.

Nő: Erre ritkán reagálnak pozitívan a nők. Először is, a párjuknak egy ideig nincs szüksége társaságra, ami a nőknek viszont elég fontos. Másodszor, a nők gyakran gondolják, hogy a “férfi dolog” más nő keresését takarja.

A cikk a BS angol nyelvű cikke nyomán készült a Kapucíner fordításában.

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét