13 titok egy manikűröstől, ami meg fogja könnyíteni az életedet

0

Lubov Martynova egy képzett manikűrös, aki sok tapasztalattal rendelkezik. Van egy blogja, ahol különböző titkokat oszt meg a körömápolásról és érdekes dolgokat általánosságban a szakmáról.

Úgy véljük, sok olvasónk nagyon hasznosnak fogja tartani ezeket a tippeket.

Milyen gyakran kell megcsináltatnod a körmödet.

Néhányan úgy gondolják, hogy 14 napnál tovább nem lehet a körmödön ugyanaz a gél lakk. Mások meg vannak győződve arról, hogy ez a réteg olyan, mint egy páncél, és addig tartod meg, amíg akarod.

Az általános ajánlás (a lakk gyártójától függően) 14 nap. De szerintem az optimális idő körülbelül 3 hét.

Ha tovább megtartod, nagy az esélye, hogy letörik a körmöd vagy lejön a lakk. A kosz és a nedvesség a lakk alá kerülhet, és ez komoly bajokhoz vezethet, például gombához.

Miért nem tudod eltávolítani a gél lakkot magad.

Egyszer bejött hozzám egy ügyfél, akinek 1,5 hónapig volt fenn a gél lakkja, aztán saját maga szedte le. Lényegében a körmének legfelső rétegét is eltávolította, és emiatt a körme nagyon vékony lett.

Ezt helyre lehetett volna hozni némi akril porral, de az ügyfélnek nem tetszett az ötlet, és arra kért, hogy a szokott módon csináljam meg a körmét. Miután kész lett, ismét elmondtam neki, hogy az előző lakkozást túl sokáig tartotta fent, az új réteg nem fogja sokáig bírni. Azt mondta, megértette.

De néhány nappal később ezt a képet küldte:

Ha nem tudsz elmenni körmöshöz, és több mint 4 hét telt el az utolsó időpontod óta, körömreszelővel óvatosan reszeld le a körmöd. De ne próbáld meg saját magad leszedni a gél lakkot, kérj időpontot a lehető leghamarabb.

Hogyan gondoskodj a manikűrödről otthon.

Hogy biztos lehess benne, hogy a körmeid egészségesek, rendszeres gondoskodásra van szükség.

  • Használj olajakat és krémeket a kezedre, különösen ősszel és télen, amikor a bőröd kevés nedvességhez jut.
  • Használj kutikula olajat, de légy óvatos vele. 1,5-2 héttel a manikűr után kell alkalmaznod. És jobb, ha narancsfa pálcát használsz az esti fürdés után, amikor a bőr még meleg.
  • Viselj kesztyűt, hogy megvédd a körmödet a tisztítószerektől.
  • Igyál sok vizet, és szedj vitamint.

Miért lehet kellemetlen a LED lámpa használata.

Valószínűleg tapasztaltál már kellemetlen érzést, amikor LED lámpa alatt szárítottad a körmöd. Nagyon gyakran a körmösök erre azt mondják, hogy csak kényeskedsz, de nem mindig ez az oka.

Lehet, hogy azért érzed az égő érzést, mert a körmös túl sok alapozót vitt fel. Egy másik ok az lehet, hogy mikor az előző festést távolították el, az alap túl vékony volt.

Ha az égő érzés nagyon kellemetlen, vedd ki a kezed. Várd meg, míg a körmeid lehűlnek (körülbelül 3-4 másodpercnek kell lennie), és újra tedd be a kezed. Fontos: ha kiveszed a kezed, ne fordítsd el, mert az alapozóréteg deformálódhat.

Időről-időre a körmeidnek szükségük van egy kis szünetre.

Az én személyes tapasztalatom az, hogy ez a körmöktől függ. Ha egészségesnek tűnnek és nem túl vékonyak, nincs szükséged szünetre. Csak bizonyosodj meg róla, hogy elég gyakran cseréled a festékréteget.

Ha a körmeid vékonyak, el kell menned egy manikűröshöz, hogy megfelelően eltávolítsa a lakkot (a speciális folyadék használata nélkül, ami szárítja a körmöket és a körülöttük lévő bőrt is). Ezután 2-3 hónapig ne csináltasd meg a körmöd, hogy elegendő ideje legyen gyógyulni. Ezalatt használj speciális, gyógyszeres körömlakkot és kutikula olajat.

Hogyan fertőtlenítsd az eszközöket hatékonyan.

Egy nagyon fontos szabályt követek: éppen annyi vagy több eszközöm kell hogy legyen, mint amennyi vendéget fogadni tudok egy nap. Az én esetemben ez 6-ot jelent. Máskülönben egyszerűen nincs időm fertőtleníteni az eszközöket.

Én ultrahangos fürdőt használok. Beleteszem a fertőtlenítő oldatot és az eszközöket 15 percig.

Majd egy tasakba teszem az eszközöket, és beteszem ezt egy 180°С-os sterilizálóba a termikus fertőtlenítés érdekében. A tasakot magát csak az ügyfél jelenlétében lehet kinyitni, aki így láthatja, hogy minden biztonságos.

Könnyű manikűrt készíteni egy férfinak?

Tulajdonképpen nagyon könnyű férfiakkal dolgozni. Csendben ülnek, mert kínosan érzik magukat, aztán megköszönik a munkát, és távoznak.

Milyen egy átlagos nap egy körmösnek.

Az első vendégem általában 10-re jön. Egy-egy vendég körmének elkészítése körülbelül 2,5 órát vesz igénybe. Ha gyorsabban sikerül végeznem, van némi plusz szabadidőm. De néha még mindig az első ügyféllel foglalkozom, amikor a második megérkezik, ami azt jelenti, hogy egyáltalán nincs időm pihenni. 4-5 vendégem van egy nap (ami 10-12 óra munkát jelent).

Általában 10 körül végzek vagy egy kicsit később.

Miért nem kedvelnek a körmösök bizonyos vendégeket.

  • Mivel sok vendégem van, egy kicsit kényelmetlen, amikor a következő 20 perccel a megbeszélt időpont előtt érkezik. Szinte soha nem vagyok szabad, tehát a kanapén kell várakoznia.
  • Néhány nő a gyerekeivel, a barátaival vagy a férjével érkezik. Akkor nekik is várniuk kell.
  • Utálom, amikor módosítani szeretnék az időpontjukat. Megértem, hogy bármi közbejöhet, de amikor ugyanaz a vendég kéri több alkalommal is a módosítást, az nagyon bosszantó. És általában ez azt jelenti, hogy egyáltalán nem jön el.
  • Néha egy-egy vendég azt kéri, hogy hadd cseréljen időpontot más vendéggel. Tehát fel kell hívnom őket, hogy hajlandóak-e cserélni valakivel, akit nem is ismernek.
  • Néha elkezdik kérdezgetni, hogy mennyit keresek.

Hogyan hozhatja egy manikűrös a vendége tudtára, hogy szeretne borravalót.

Az Instagramon láttam a következő történetet. Az egyik kollégám arról beszélt, hogyan célozgat az ügyfélnek, hogy szeretne borravalót. Néhány bankjegyet “ottfelejt” az asztalon, és amikor leülnek az új vendéggel, azt mondja: “Ó, az előző vendég hagyta ezt itt köszönetképp. Milyen kedves tőle.”

Sok ügyfél bedől az ilyen manipulációnak, és ő is ad borravalót. Senki nem akarja magát rosszabbnak érezni másoknál. Egyébként néhányan azt írták hozzá, hogy ezt a trükköt taxisok is használják.

“A manikűr 25 dollár, a kávé 3.”

Egy ismerősöm (Mary) egy szépségszalonba ment megcsináltatni a körmét egy fontos üzleti találkozó előtt. Pont időben érkezett, de a manikűrös még elfoglalt volt, tehát a recepciós kávéval kínálta.

A kávé kevésbé bosszantóvá teszi a várakozást, ugye?

Aztán végzett a manikűrös, és behívta. Nagyon szépen és gyorsan dolgozott. Mary azt mondta, hogy már szinte el is felejtette, hogy várnia kellett.

De a recepciós azt nem mondta, hogy a kávé plusz 3 dollár lesz. Mary nagyon meglepődött. Természetesen nem csinált jelenetet, kifizette. De mi lett volna, ha nincs nála elég pénz?

Minden jó szalonban ingyen kínálják a teát és a kávét.

Hogyan távolították el a gél lakkomat egy szalonban.

Mindig magam csinálom a manikűrömet. Nagyon időigényes, de így vagyok biztos a minőségben. Egyszer, a szülinapom előtt úgy döntöttem, hogy elmegyek egy szalonba leszedetni a gél lakkomat, mert magamnak megcsinálni mindig nagyon nehéz. Meg tudom csinálni a bal kezemen (jobb kezes vagyok), de a másik kezemen egy rémálom.

Felhívtam néhány szalont, amik nem messze voltak az otthonomtól, és találtam is egy manikűröst, aki ráért. Megkértem, hogy hagyja fenn a régi alapozóréteget (ami mindenképpen szükséges, amikor géppel történik a leszedés, különben károsodhat a köröm). Azt mondta, hogy “Nem probléma!”, majd … leszedte az alapozóréteget.

Ezután a körmeim nagyon érzékenyek voltak. Ez volt az első alkalom életemben, amikor azt éreztem, hogy a körmeim tudnak fájni. Még az is nehéz volt, hogy belenyúljak a táskámba, hogy fizetni tudjak. Nem tudom, hogy valaha újra rá merem-e bízni valakire ezt a feladatot.

Mennyi ideig tart szakemberré válni.

Annyira klassz lenne, ha elmennénk aludni, aztán reggel szakképzett programozóként, szakácsként vagy manikűrösként ébrednénk. De a dolgok sajnos nem így működnek.

Néhányan azt hiszik, hogy csupán egy bevezető tanfolyamra van szükség, azzal már lehet dolgozni. Mások folyamatosan új dolgokat és technikákat tanulnak. Szerintem mindig van hova fejlődni.

Ilyen témájú kurzusokon vettem részt (a teljesség igénye nélkül): alaptanfolyam, gyorsaság, körömminták, színek, kombinált manikűr, vékony vonalak, körmök erőssége stb.

Neked van körmösöd, akiben megbízol és rendszeresen hozzá jársz? Oszd meg velünk a tapasztalataidat!

A cikk a BS angol nyelvű cikke nyomán készült a Kapucíner fordításában.

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét