11 tévhit, ami megakadályozza, hogy hosszú és egészséges hajunk legyen

0

Sok figyelmet és pénzt áldozunk arra, hogy a hajunk dús, fényes és puha legyen. Sokszor viszont nehéz kitalálni, hogy melyik hajápolót érdemes megvenni és milyen tanácsokat érdemes megfogadni.

Ezeknek a tévhiteknek többé ne dőlj be.

11. A túl sok kihullott hajszál mindig rosszat jelent.

Naponta 150-200 szál hajunk hullik ki. Viszont évente kétszer, tavasszal és ősszel a hajunk a telogén fázison megy keresztül. Ez a pihenés fázisa, melynek során a hajszálak nem nőnek tovább. Utána pedig nagy tömegben látjuk őket kihullani. Az új hajszálak az üressé vált hajhagymákban jelennek meg.

Ha a jelentős mennyiségű hajhullás évente nem csak kétszer jelentkezik vagy 1 hónapnál tovább tart, mindenképp fordulj vele orvoshoz.

10. Léteznek olyan készítmények, amelyektől gyorsabban nő a haj.

Még a legerősebb hormongyógyszerek sem tudják gyorsabb sebességre kapcsolni a hajhagymákat. Ebből adódóan a hajápoló szerek sem képesek erre. Hogy kinek milyen gyorsan nő a haja, az genetikai adottság. Az átlagos növekedés havi 1 cm.

9. A sampont és a kondicionálót a haj teljes hosszára kell felvinni.

A sampon valójában nem a hajat, hanem a fejbőrt hivatott tisztítani, ezért a hajtövekre kell felvinni. A belőle képződött hab és a sampon maradványai öblítéskor elérik a haj hosszát is, ez bőven elég a tisztításukhoz.

A balzsamot viszont pont ellentétesen, a haj hosszára kell felvinni. A hajtövek természetüktől fogva egészségesebbek és gyorsabban zsírosodnak, ezért nincs szükségük a balzsam hidratáló hatására.

8. A hajszárítás tönkreteszi a hajat.

Valójában a hajszárító, ahogyan például a hajsütővas is, csak akkor árt a hajnak, ha az nincs védve különböző hajápolókkal. Ha használsz hővédőt, akkor nem kell aggódnod a hajad egészsége miatt.

7. Minél gyakrabban vágatod a hajad, annál gyorsabban nő.

Mivel a hajszál a gyökerénél nő, nem pedig a végén, a hajvágás semmilyen hatással nincs a növekedésének sebességére. Az is népszerű tévhit, hogy ha leborotválod a hajad, attól sűrűbb lesz, mikor visszanő. A hajhagymák számát is a genetika határozza meg.

6. Ha 1 éves kora előtt levágatod a gyerek haját, akkor sűrűbb lesz neki.

A babák haja puhább, és sokszor kevés benne a pigment. Ha levágod ezt a hajat, utána olyan textúrája lesz, mint a felnőttek hajának. Ezért hiszik sokan, hogy a vágástól sűrűsödik. Valójában a babáknak idővel egyre sűrűbb és vastagabb szálú lesz a hajuk, függetlenül attól, hogy levágod-e vagy sem.

5. A keratinos egyenesítés jót tesz a hajnak.

Az elmúlt években természetesen sokat fejlesztettek a keratinos hajkiegyenesítő kezelés összetételén. Kezdetben még formaldehid volt benne, amit a boncolásoknál is használtak. Napjainkban már olyan összetevőkkel végzik, amelyeket anyáinknál használtak a dauerhoz. Ezek pedig tönkreteszik a haj szerkezetét. A keratinos egyenesítés nem hajbarát kezelés, csupán vizuális hatást lehet vele elérni.

4. A szőkéknek kevesebb hajuk van, mint a barnáknak.

A tudósok igazából arra a felfedezésre jutottak, hogy a szőkéknek több hajszáluk van, mint a barnáknak vagy a vöröseknek. Viszont jóval vékonyabb a hajuk. A természetes szőkék ezért ritkán tudnak büszkélkedni vastag, dús hajkoronával. A legkevesebb hajuk a vöröseknek van, de mivel elmondhatják magukról, hogy nekik van a legvastagabb szálú hajuk, a hajkoronájuk jóval egészségesebbnek tűnik.

3. Ha állandóan copfba vagy kontyba kötöd a hajad, hullani fog.

Ez csak akkor igaz, ha annyira szorosra húzod, hogy már fáj tőle a fejbőröd. A frizura önmagában nem okoz hajhullást. Sőt, egy copf akár a lehetséges károsodástól is megóvhatja a hajat.

2. A korpásodás fertőző.

A korpa a faggyúmirigyek túlműködésének a jele, emiatt jelenik meg a túl sok elhalt hámsejt. Korpával nem lehet “megfertőződni”, akkor sem, ha egy korpás hajú ember fésűjét vagy sapkáját használod.

1. A férfiak és a nők haja különböző.

A férfiak és nők hajának szerkezete anatómiailag azonos. A különbség abban van, ahogyan bánunk a hajunkkal. A folyamatos formázás, festés és a kezelések miatt a nők hajszálai vékonyabbak. A férfiak általában nem teszik ki ezeknek a hajukat, és kontyot is ritkán készítenek maguknak, ezért az ő hajuk sűrűbb és erősebb.

A cikk a BS angol nyelvű cikke nyomán készült a Kapucíner fordításában.

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét