Egyes tevékenységeket úgy végzünk naponta, hogy már oda sem figyelünk arra, hogyan csináljuk őket. De időnként nem árt más szemszögből megvizsgálni a szokásainkat. Mindenki tudja, hogyan kell zuhanyozni vagy hajat mosni, de biztos, hogy a leghatékonyabban csinálod?
Hajmosás
Törölköző helyett inkább egy pólóval szárítsd meg a hajadat, hogy ne gubancolódjon. Az ujjaiddal finoman masszírozd bele a sampont a hajadba. Hajbalzsamot sose tegyék a hajtövekre! Mielőtt felvinnéd a balzsamot, előbb csavard ki a hajad.
Hátizsák viselése tömegközlekedésben
Hogy megvédd magad a zsebtolvajoktól utazás közben, jobb ha szemmel tartod a hátizsákodat.
A kormány fogása
A legbiztonságosabb az, ha a kormányt kicsit a vízszintes középvonalánál feljebb fogod. Ezzel elkerülheted, hogy a légzsák a karjaidba csapódjon, így a fejed és a tested lesznek védve.
Fogmosás
Nem szükséges a fogkefe fejének teljes felületét bekenned fogkrémmel, ahogyan azt a reklámokban látod. Valójában egy borsónyi fogkrém éppen elég.
Ragtapasz felragasztása az ujjra
A ragtapasz két ragacsos végét vágd félbe, és keresztezve ragaszd rá a csíkokat az ujjaidra. Így jóval könnyebben használhatod az ujjadat, nem kell annyira óvatosnak lenned vele.
Túl szoros melltartó
Ha túl szorosnak találod a melltartódat, vagy a kosárméret nem passzol, használj melltartó bővítőt, amivel megnövelheted a pánt méretét.
WC-papír fellógatása
A legjobb, ha úgy lógatod fel a WC-papírt, hogy a letépendő fele hozzád legyen közelebb, ne a falhoz. Így a használat során nem kell megérintened a falat, ami tele lehet baktériumokkal.
Kezek tisztán tartása
A legalább 60% alkoholtartalmú gélek a leghatásosabbak. A többi kézfertőtlenítő csak kevés kórokozót képes elpusztítani. Ha ilyet használsz, szappannal is kezet kell mosnod.
Zuhanyzás
A forró víz nagyon kiszárítja a bőrt, amin ennek következtében kiütések is megjelenhetnek. Ezért ne fürdőzz sokáig, a legjobb, ha a zuhanyzásra és a fürdésre legfeljebb 10 percet szánsz.
Edzés után
Edzés után a testhőmérséklet megemelkedik, ezért ha egy hűsítő fürdőre vágysz, rajta! Ez segíti az izmok regenerálódását, csökkenti az izomfájdalmat.
Edzés közben az izomrostok megnyúlnak, és a szervezet glikogént használ fel üzemanyagként. Ezért fontos gyorsan pótolni a veszteséget sok fehérjével és kevés szénhidráttal az edzést követő 30 percen belül.
Tök jó!