“Rájöttem, hogy a férjem a beleegyezésem nélkül próbál teherbe ejteni.”

0

A családtervezés komoly kihívás lehet, főleg, ha a pár két tagjának elképzeléseit kell összhangba hozni. Egy nő ezzel kapcsolatban került dilemmába, mikor férje váratlanul megváltoztatta véleményét a gyerekvállalással kapcsolatban, és megpróbálta a feleség tudta nélkül teherbe ejteni őt.

30 éves vagyok, a második felesége a 31 éves férjemnek. Az előző házassága 5 évig tartott, és nem születtek belőle gyerekek. Mikor először találkoztunk, azt mondta, nem szereti a gyerekeket. Szerencsére én sem akartam, ezért könnyen meghoztuk a közös döntést, hogy nem lesz gyerekünk. Minden simán ment kb. 3 évig. Nemrég azonban megtudta, hogy az exfelesége, aki a válásuk után újból férjhez ment, gyereket vár. Ezután a férjem észrevehetően megváltozott.

Elkezdett rajongani a babákért, elárasztott engem a barátai gyerekeiről készült fotókkal, és mondogatta, hogy mennyire imádni valóak. Aztán spontán ajándékokat kezdett venni ezeknek a gyerekeknek, mindenféle különleges alkalom nélkül.

Látva ezt a hirtelen változást a viselkedésében komolyan elbeszélgettem vele, és emlékeztettem arra, hogy én továbbra sem vágyom gyerekre, és hogy ebben közösen egyeztünk meg.

Szerencsére biztosított arról, hogy még mindig ugyanezt gondolja.

Ám múlt héten rájöttem valamire, amitől ledöbbentem. A gondosan rendszerezett fogamzásgátló tablettáim, amiket az éjjeliszekrényemben tartok, mindenféle magyarázat nélkül eltűntek.

Elkezdtem keresni őket, és kérdeztem a férjemet is, hogy nem látta-e őket valahol. Ahelyett, hogy segített volna, azt felelte: “Miért izgat ennyire? Mi történik, ha kihagysz egy napot? Ez nem a világ vége.”

Ami még rosszabb, hogy tegnap este, mikor véletlenszerűen belenéztem a telefonjába, a keresései között olyat találtam, hogy “Módszerek, hogy a tudta nélkül teherbe ejtsd a párodat”. Tovább kerestem, és találtam olyat is, hogy “A legjobb időpont a nő teherbe ejtésére a ciklus során” és “Az ovuláció jelei”.

Szembesítettem ezzel, és nagyon gyenge magyarázatokkal próbálkozott. Kételkedni kezdtem a szándékaiban és a megbízhatóságában.

A szavai és a tettei mély nyomot hagytak bennem. Hogyan tudnék a továbbiakban bízni abban az emberben, akivel az életemet akarom leélni, ha a tetteivel aláássa a köztünk lévő bizalmat és feldúlja a házasságunk alapjait? És hogy pont akkor tör fel benne a gyerek utáni vágy, mikor az exfelesége terhes lesz. Talán a tudtom nélkül terhességi versenybe kezdtem azzal a nővel? Ezek miatt a kételyek miatt elbizonytalanodtam a házasságunkat illetően. Tanácsra van szükségem, hogy hogyan tovább.

Kezdeményezz őszinte, nyílt beszélgetést.

Kezdj őszinte beszélgetésbe a férjeddel arról, hogy az utóbbi időben teljesen másként kezdett viselkedni. Higgadtan mondd el az aggályaidat anélkül, hogy hibáztatnád őt, és adj neki lehetőséget, hogy elmondja az érzéseit. Fontos, hogy őszinték és nyíltak legyetek egymással. A problémák megértése és megoldása szempontjából kulcsfontosságú, hogy teljesen kitárulkozzatok egymás előtt.

Állítsatok fel egyértelmű határokat, és beszéljétek meg, kinek mik az elvárásai.

Beszéljétek át a határokat, és hogy ki mit szeretne a gyerek témával kapcsolatban. Tudasd vele, hogy te határozottan nem szeretnél gyereket, és hogy a bizalom és a tisztelet létfontosságú a kapcsolatotokban. A mindkettőtök által tiszteletben tartott és elfogadott határok felállításával elkerülhetitek a félreértéseket.

Mérjétek fel a dinamikát a kapcsolatotokban.

Gondoljátok át, hogyan működik a kapcsolatotok, és hogy valóban hatással van-e a férjedre, hogy az exfelesége várandós lett. Beszéljétek meg, hogy a mostani helyzetetekre hatással van-e, hogy neki még maradtak elvarratlan szálai vagy érzései a korábbi házasságával kapcsolatban. Ha tisztában vagytok vele, mi miért történik, könnyebben tudjátok kezelni a problémákat és könnyebben juttok túl a nehéz időszakon.

Te légy a legfontosabb a magad számára.

Törődj magaddal érzelmileg, és helyezd előtérbe saját magadat, főleg a nehéz időkben. Próbálj ki olyan dolgokat, melyek ellazítanak, például a meditációt, az edzést, vagy tölts időt olyan emberekkel, akik támogatnak. Légy kedves magadhoz, és légy tisztában azzal, hogy a párkapcsolati nehézségek kezeléséhez idő és türelem kell.

Forduljatok szakemberhez.

Érdemes lenne párterapeutához vagy tanácsadóhoz fordulnotok segítségért. A szakemberek elfogulatlan perspektívából világítják meg a helyzetet, irányítják a beszélgetést, és konstruktív problémamegoldási technikákat javasolnak. A terápia során a pároddal mélyebbre áshattok a problémáitokban, javíthatjátok a köztetek lévő kommunikációt, és megerősíthetitek a kapcsolatotok alapjait.

Kérhetsz jogi segítséget is.

Figyelembe véve az aggodalmaidat és azt, amit a párod telefonjában találták a tudtod nélküli teherbe ejtéssel kapcsolatban, érdemes lenne egy ügyvéddel is beszélni. Tanácsot kérhetsz egy családjogi ügyvédtől a jogaiddal és a lehetőségeiddel kapcsolatban. Az ő segítségével megtudhatod, hogyan védheted magad jogilag, és hogyan kezelheted ezeket a házassági problémákat. Az ügyvéd olyan információkkal szolgálhat, melyek birtokában jó döntést hozhatsz és biztonságban érezheted magad.

A cikk a BS angol nyelvű cikke nyomán készült a Kapucíner fordításában.

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét