“Nem voltam hajlandó lemondani a nászutamat a nevelt fiam balesete miatt.”

0

Julia olyan döntést hozott, mellyel mindent megváltoztatott. Nem volt hajlandó lemondani a régóta várt nászútját a Maldív-szigetekre, mikor nevelt fia balesetet szenvedett. Ehelyett inkább egyedül utazott el. Ami ezután történt, az elgondolkodtatta, hogy vajon jól döntött-e.

A Maldív-szigetekre szóló nászutunkra a férjemmel, Tommal sokáig spóroltunk. Nem tudtam elfogadni, hogy le kell mondanom az utazást, mert a nevelt fiam, James 2 nappal az indulásunk előtt balesetet szenvedett. A férjem azonnal a kórházba rohant, de már minden ki volt fizetve, és nem kaphattuk vissza a pénzt, ezért egyedül utaztam el. Úgy tűnt, a férjem ezt nem bánja.

Az út csodálatos volt, de Tom hiányának súlya folyton rám nehezedett. Marcangolt a bűntudat, és elbizonytalanodtam, hogy vajon helyesen döntöttem-e. Az utolsó napon, mikor felhívtam Tomot, nagyon rideg volt a hangja. Azt mondta, James gyógyulófélben van, de nekünk kettőnknek beszélnünk kell, ha hazaértem.

Mikor hazaértem, döbbentem láttam, hogy a ház üres. Tom a tudtom nélkül kiköltözött. Most összetörtnek és tehetetlennek érzem magam. Talán rettenetes hiba volt egyedül elutaznom a nászútra. Önző voltam? Tönkretettem a házasságomat azzal, hogy a nászutat választottam? Már nem is tudom, mit gondoljak.

Gondold át a döntéseidet és az érzéseidet.

Természetes, hogy a történtek után megkérdőjelezed a döntéseidet, de szánj időt arra, hogy átgondold, mi vezetett idáig. Feltárhatod azokat az okokat, melyek a döntésed mögött húzódnak, és ami még fontosabb, rájöhetsz arra is, hogyan érzel valójában a helyzettel kapcsolatban.

Tedd fel magadnak a kérdést, hogy az, hogy elmentél a nászútra, valóban a pénzről szólt-e, vagy valami mélyebb dologról a kapcsolatotokban. Néha a tetteink reakciók a megoldatlan érzelmekre, a kielégítetlen igényekre, melyekkel tisztában sem vagyunk. Ha ezeket felismered, tisztábban láthatod majd, merre tovább.

Őszinte és nyílt kommunikáció a férjeddel.

Minden kapcsolat alapja a kommunikáció, főleg a nehéz időszakokban. Egyelőre nem világos, hogy Tom úgy érzi, elárultad vagy már az utazás előtt kételyei voltak a kapcsolatotokat illetően. Ezért fontos a nyílt és őszinte párbeszéd, amikor mindketten készen álltok rá.

Kérdezd meg, milyen érzései vannak azzal kapcsolatban, hogy egyedül utaztál el, és te is mondd el a véleményedet. Az empatikus kommunikáció segítségével jobban megérthetitek egymást, és dönthettek a kapcsolatotok jövőjéről. Ez a beszélgetés nem lesz könnyű, de jobb nyíltan kimondani a dolgokat, mint tippelgetni, hogy mit érez és mit gondol a másik.

Bocsáss meg magadnak.

Könnyű a bűntudat alá temetkezni, de fontos, hogy megbocsáss magadnak. A körülmények alapján akkor helyesnek vélt döntést hoztál. Ember vagy, az emberek pedig néha rosszul döntenek.

Ha megérted saját magadat, hogy mit miért tettél, akkor nem fogod tovább büntetni önmagad, ami csak ahhoz vezetne, hogy benne ragadnál ebben a szituációban. Az önmagadnak való megbocsátással elkezdheted a gyógyulás folyamatát, és felkészültebben tudsz szembenézni a jövő kihívásaival.

Szakszerű tanácsadás és gyógyulás.

Egy ilyen hatással bíró esemény után nagyon összetettek az érzelmek, ezekkel nehéz egyedül megbirkózni. A terápia – legyen az egyéni vagy pároknak szóló – biztonságos környezetet teremt, melyben felfedezheted az érzéseidet, és szert tehetsz a gyógyulást elősegítő eszközökre.

A tanácsadó irányítani tudja a beszélgetést közted és a férjed között, segít megérteni a mélyebben rejlő dinamikát, ami mozgatja a kapcsolatotokat. Ha úgy döntesz, hogy nem folytatod tovább a kapcsolatot, a terápia akkor is segítségedre lesz a tapasztalat feldolgozásában és a magabiztosságod újraépítésében.

A cikk a BS angol nyelvű cikke nyomán készült a Kapucíner fordításában.

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét