“Nem vagyok hajlandó a nevelt gyerekeimre költeni az örökségemet.”

0

A pénz gyakori feszültségforrás a kapcsolatokban, főleg akkor, ha a párunk úgy érzi, önállóan rendelkezhet egy nagyobb összeggel. Becky saját célra szerette volna felhasználni az apjától örökölt összeget, ám férje ezzel nem értett egyet, és szemrehányást tett neki, hogy éveken át ő gondoskodott a nőről. Végül a férfi olyat tett, ami teljesen megdöbbentette Beckyt.

Háztartásbeli vagyok, gondoskodom a 2 nevelt gyerekemről, a férjem tart el minket. Nemrég 40.000 dollárt örököltem apám után, a férjem szerint pedig ezt az összeget a családi kasszába kellene tennem. Azt mondtam neki, “Ezt a pénzt az apám rám hagyta, hogy magamra költsem!”

Erre nem szólt semmit. Másnap viszont láttam, hogy a szekrényből eltűntek a kedvenc ruháim. A legtöbb táskám és cipőm is. Bementem a nappaliba a férjemhez, és láttam, hogy dobozokat csomagol. Azt mondta: “Azt hittem, a házasság egymás támogatásáról szól, de világos, hogy te ezt másként gondolod.” Aztán hozzátette: “Most, hogy megkaptad apád pénzét, megveheted belőle magadnak a dolgokat.” Nem hittem a szememnek!
Ez néhány napja történt, azóta a férjemmel egy szót sem szóltunk egymáshoz. Rosszul tettem, hogy ezt mondtam?

Állíts fel egyértelmű határokat az örökségeddel kapcsolatban.

Azt mondtad a férjednek, hogy a 40.000 dollárt azért örökölted, hogy magadra költsd, ezért meg kell szilárdítanod a határokat. Ülj le vele, és világosan magyarázd el, miért fontos neked ez a pénz. Hangsúlyozd, hogy az örökség személyes ajándék az édesapádtól, ami a te biztonságodat és örömödet kell, hogy szolgálja.

Ne csak a pénzzel, de a viselkedésével is foglalkozz.

Az, hogy a férjed összepakolta a holmidat és ilyen rosszindulatúan viselkedett, az örökségen túl más problémákat is jelez. A viselkedése irányító és manipulatív volt, ami a tisztelet hiányát mutatja a párkapcsolatban.

Komolyan beszélgess el vele, és inkább a viselkedéséről szóljon ez a beszélgetés, semmint a pénzről. Kérdezd meg, miért érezte úgy, hogy ilyen drasztikusan kell bosszút állnia, és mondd el neki, mindez hogyan hatott rád érzelmileg. Ezzel talán felszínre tudjátok hozni a mélyebben fekvő problémákat, melyekkel muszáj foglalkozni.

Javasolj kompromisszumot.

Ha az anyagiak a feszültség forrásai, javasolj kompromisszumot. A 40.000 dollár jogilag a tied, de egy kis részét felajánlhatnád családi célokra, például félretenni vészhelyzet esetére vagy a házban egy adott projekt finanszírozására.

Ezzel kimutathatod, hogy hajlandó vagy kompromisszumra, de az örökséged nagy része feletti rendelkezésről nem mondasz le. Enyhül majd rajtad az a nyomás is, hogy fel kellene áldoznod azt a pénzt, amit az apád rád hagyott.

Házassági tanácsadás a bizalom újraépítéséhez.

A helyzet olyan mértékig elfajult, hogy már nem szóltok egymáshoz, ez pedig tovább ronthatja a kapcsolatotokat. Mivel a feszültséget a bizalom, a kommunikáció és az anyagiak együttesen okozták, érdemes lenne házassági tanácsadásra mennetek.

Egy semleges harmadik fél mindkettőtöknek segíthet megérteni a másik perspektíváját, és segíthet közösen dolgozni a konfliktus megoldásán. A régóta fennálló problémákat is felszínre hozhatjátok, mint az ő irányító viselkedése, ami valószínűleg az örökség előtt is jelen volt.

A cikk a BS angol nyelvű cikke nyomán készült a Kapucíner fordításában.

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét