“Nem engedem, hogy a 12 éves lányom egy szobán osztozzon a 14 éves mostohabátyjával.”

0

A mozaikcsaládokban sok a dráma és a feszültség, főleg az együttélés kezdetén. Romy ragaszkodik hozzá, hogy lányának ne kelljen egy szobában laknia exférje menyasszonyának fiával. A ház sajnos kicsi, így nem sok választási lehetőség van. Mikor Romy kifejezte tiltakozását, váratlan fordulat következett.

Az exférjem menyasszonya, Nadine beköltözött a 14 éves fiával az exférjem 2 hálószobás házába. Mondtam, hogy “Nem akarom, hogy a 12 éves lányunk egy szobában lakjon egy 14 éves fiúval.” A menyasszonya csak sunyin mosolygott.

Néhány nappal később elmentem a lányomért az apjához. Mikor beléptem a szobájába, láttam, hogy sír. Megszakadt a szívem, mikor láttam, hogy a szekrénye üres. Azt mondta, Nadine kipakolta a holmijait a hálószobából, és mondta neki, hogy aludjon a nappaliban a kanapén.

Dühös lettem, és felhívtam az exemet. Ő azt mondta, hogy Nadine ezt azért tette, hogy a lehető legnagyobb távolságot tartsa a fia és a lányunk között, ahogyan én azt kértem. Megkérdeztem, ebben az esetben miért nem a fia alszik a kanapén. Az exem azt mondta, hogy mivel én ragaszkodtam ehhez, ezért nem ő dobta ki a fiát a szobából.

Azt mondta, tovább ne avatkozzak bele ebbe, mert ez nem az én házam. De iszonyú dühös vagyok. Tévedek talán?

Mediátor bevonása.

Szervezz meg egy találkozót az exférjeddel és a menyasszonyával, valamint hozz egy semleges mediátort is, például egy terapeutát vagy egy közös barátot, hogy könnyebb legyen a beszélgetés.

Hangsúlyozd, hogy a cél az, hogy mindkét gyerekkel szemben tisztességesek legyetek, és fejezd ki, hogy ez a dolog milyen érzelmi hatással volt a lányodra. Próbáljatok alternatív megoldásokat keresni, melyek mindenki számára elfogadhatók.

Dokumentáld a helyzetet.

Részletesen dokumentálj minden kommunikációt és incidenst az üggyel kapcsolatban. Dátumokkal, időpontokkal, a beszélgetések tartalmával és mindennel együtt, ami összefügg ezzel a lakhatási szituációval.

A dokumentáció kulcsfontosságú lehet, ha jogi tanácsra volna szükséged, vagy be kellene vonni a családvédelmi szolgálatot a lányod érdekében.

Jogi tanácsadás.

Fordulj családjogi ügyvédhez, hogy tisztában légy a jogaiddal és a lehetőségeiddel. Megtudhatod, van-e lehetőség a jelenlegi életvitel megtámadására, vagy van-e bármilyen jogi lépés, amit megtehetsz a lányod érdekében.

Az ügyvéd arról is felvilágosíthat, mit tegyél a közös felügyelet szabályainak megszegése esetén.

A lányodra koncentrálj.

A lányod érzelmi biztonsága legyen a legfontosabb, biztosíts neki támogatást. Gyerekekkel foglalkozó mediátort vagy terapeutát is felkereshettek, akik segíthetnek neki ebben az összetett helyzetben.

Gondoskodj róla, hogy tudja, te mellette állsz. Otthon teremts biztonságos, nyugodt környezetet, amivel ellensúlyozhatod az apja házában tapasztalt körülményeket.

A cikk a BS angol nyelvű cikke nyomán készült a Kapucíner fordításában.

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét