Azt szeretnénk, hogy az esküvőnk legyen a legboldogabb és legemlékezetesebb napja az életünknek, de a dolgok néha nem a tervek szerint alakulnak. Louisa azt szerette volna, ha a nagy napján nevelőanyja távol marad, nehogy összevesszen az édesanyjával. A nevelőanya megbántva érezte magát, főleg, mert az esküvő helyszíne Louisa édesapjának háza volt. A feszültség pillanatok alatt fokozódott, és végül egy katasztrofális esküvőhöz vezetett.
Az apám házának kertjében akartam megrendezni az esküvőmet. Megkértem a nevelőanyámat, hogy ne legyen jelen, mert anyám kényelmetlenül érezné magát tőle. Azt mondta: “Kirúgsz az otthonomból? Inkább légy hálás, hogy vendégül látlak!” Emlékeztettem rá, hogy ez az apám háza, nem pedig az övé.
A nagy napon nem volt otthon, és minden jól is ment – egészen addig, míg észre nem vettem, hogy apám is elment. Benéztem minden szobába, de sehol sem volt. Mikor kimentem a kertbe, feltűnt, hogy apám szinte egy rokona sem jött el az esküvőre. Felhívtam apámat, aki azt mondta: “Ha nem tiszteled azt a nőt, aki 15 éve a feleségem és ez már az ő otthona is, akkor elfelejtheted, hogy én ott legyek! Érezd jól magad az általad kiválasztott emberekkel!”
Sokkot kaptam. Nem akartam elhinni, hogy a nevelőanyám tönkretette életem legfontosabb napját. Manipulálta apámat, és ez idegesít a legjobban. Sokkal kevesebb vendég volt, mint amire számítottam, nem volt ott apám, se a féltestvéreim. Az a nap keserédes volt számomra. Úgy érzem, megbüntettek azért, mert olyannak akartam az esküvőmet, amilyennek elképzeltem. Ez nem korrekt.
Valamit rosszul csináltam?
Beszélj apáddal.
Vedd fel a kapcsolatot apáddal, hogy nyíltan tudjatok egymással beszélni. Mondd el neki, hogy mit érzel, hogy a távolmaradása miként hatott rád.
Hangsúlyozd, hogy nem az volt a szándékod, hogy megbántsd a nevelőanyádat, csak olyan légkört szerettél volna teremteni, amiben mindenki jól érzi magát. Ezzel tisztázhatod a félreértéseket, és talán újjáépítheted a kapcsolatotokat.
Állíts fel határokat a jövőbeni eseményekre.
A jövőbeni családi eseményekre állíts fel világos határokat. Előre egyeztess mindenkivel, és magyarázd el, hogy bizonyos embereket – pl. a nevelőanyádat – miért nem látsz szívesen.
Ezzel elkerülheted az ilyen konfliktusokat, és mindenki számára örömtelivé teheted az eseményeket.
Támogatás.
Vedd körül magad támogató barátokkal és családtagokkal, akik megértik a helyzetedet. Ha megosztod az érzéseidet a hozzád közel állókkal, könnyebben feldolgozhatod az esküvődön történteket.
A kívülállók más szemszögből látják a helyzetet és a jövőbeni eseményeknél is tudnak segíteni, hogy érezd a támogatásukat.
Meghitt ünnepség.
Mivel az esküvődet beárnyékolta a családi dráma, rendezhetnél egy kicsi, meghitt ünnepséget magadnak és a párodnak. Lehet ez egy vacsora vagy egy hétvégi kiruccanás, mikor úgy ünnepelhettek, ahogyan szerettetek volna.
Családi jelenetek nélkül örülhettek a házasságotoknak úgy, hogy az a nap csak rólatok szóljon.