“Jelenetet rendeztem a fiam szülinapi buliján, és nem bántam meg.”

0

Néhány pillanat elég ahhoz, hogy egy vidám összejövetelből kínos szituáció legyen. Paulina, a fiatal anya dühös lett az ajándék miatt, amit anyósa adott a fiának a szülinapi buliján. Az idegesség eluralkodott rajta, és ennek megfelelően reagált a dologra. Most tanácsot szeretne kapni.

Órákat töltöttem azzal, hogy elkészítsem a 7 éves fiamnak a meglepetés tortát a szülinapi bulijára. Az anyósom tudott erről, mégis egy hatalmas Batman tortával érkezett, amit rendelt, és azt mondta a fiamnak: “Senki sem tud neked nagyobb meglepetést szerezni, mint a nagyi.” Természetesen a fiamat teljesen megzavarta az a menő torta, és megfeledkezett az enyémről. Azt akartam, hogy a tortám kedves emlék maradjon neki, de az anyósom ezt tönkretette.

Ideges lettem, a tortáját kidobtam a kukába mindenki szeme láttára. A férjem odajött hozzám, és azt mondta: “Menj, és kérj bocsánatot az anyámtól. Amit tettél, az több mint tiszteletlenség.”
Természetesen nem voltam hajlandó bocsánatot kérni, mert itt nem én voltam, aki rosszat tett.

Az egész buli nagyon kínossá vált, minden vendég csendben maradt a történtek után. Az anyósom kellemetlenül érezte magát, és nem sokkal az általam készített torta felvágása után elment.
Túlreagáltam volna?

Gondold át az érzéseidet és a történteket.

Szánj egy kis időt arra, hogy átgondold az eseményeket. Miért reagáltál úgy, ahogy, és hogyan hatott ez a buli hangulatára?

Ha sikerült feldolgozni az érzéseidet, ülj le a férjeddel, és beszéljétek át a helyzetet higgadtan és építő jelleggel.

Kérj bocsánatot és tisztázd a történteket.

Annak ellenére, hogy jogosnak érzed a tettedet, kérj bocsánatot az anyósodtól, amiért a nyilvánosság előtt fejezted ki a frusztrációdat. A bocsánatkéréssel együtt azonban tisztázd, miért érezted magad megbántva, és hogy amit csinált, az hogyan hatott rád.

Mondd el neki a te nézőpontodat, és fejezd ki a kölcsönös megértés és tisztelet iránti vágyadat a jövőben.

Mediáció és tanácsadás.

Ha a feszültség továbbra is fennáll köztetek a férjeddel és az anyósoddal, érdemes harmadik fél segítségét kérni egy tanácsadás vagy mediáció keretében.
A szakember elősegítheti a produktív kommunikációt, közvetíthet a konfliktusban, és segíthet egészségesebb kommunikációs mintákat elsajátítani a megfelelő családi dinamikához.

A bizalom és a kommunikáció újjáépítése.

Haladjatok a bizalom és a nyílt kommunikáció újjáépítése felé. Teremtsetek olyan környezetet, amiben mindenki érzi, hogy számít és figyelnek rá, és ahol a konfliktusokat tiszteletteljesen és konstruktívan tudjátok megbeszélni.
Ösztönözd a rendszeres családi beszélgetéseket, ahol kifejezhetitek a haragotokat, a hálátokat, és erősíthetitek a kölcsönös támogatást és megértést.

A cikk a BS angol nyelvű cikke nyomán készült a Kapucíner fordításában.

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét