“Elvárom, hogy a mostohalányom fizessen nekünk lakbért – az apja háza nem egy ingyenszálloda.”

0

Mikor a gyerekeink kirepülnek a fészekből, nem számítunk rá, hogy egyszer visszajöhetnek. Ám Claudia nevelt lányával pontosan ez történt. Elvesztette az állását, ezért visszaköltözött. Claudia ezt nem hajlandó elfogadni, csak ha a lány bérleti díjat fizet. A helyzet komoly feszültséget okozott a családban.

A 32 éves nevelt lányom elvesztette az állását és vissza akar költözni hozzánk. Lusta ember, aki mindig kihasználja az apja jó szívét. Mondtam neki, hogy bérleti díjat kell fizetnie, ha itt akar élni, mert az apja háza nem ingyenszálló!

Vigyorogva azt kiabálta: “Nagyon tévedsz! Ez az én apám háza, neked ebbe nincs beleszólásod!”

Mikor elmondtam ezt az apjának, ő azt mondta: “Dobd ki a vendégszobából anyád holmijait, és csinálj helyet a lányomnak!” Még hozzátette azt is: “Az anyád néha eljön és itt marad, nem fizet bérleti díjat. Akkor miért ne engedném meg a lányomnak ugyanezt?”

Elmagyaráztam neki, hogy anyám maximum 1-2 napot tölt nálunk, miközben a lánya egy manipulatív nő, aki élvezni fogja a költségmentes lakhatást, és eszébe sem lesz elmenni innen. De meghallgatni sem volt hajlandó.

Sértve érzem magam, hogy úgy kezelnek, mint egy idegent a saját otthonomban. Mit kellene tennem?

Nyílt kommunikáció és mediáció.

Szervezz családi találkozót a férjeddel és a nevelt lányoddal, hogy nyíltan és őszintén meg tudjátok beszélni a helyzetet. Célszerű bevonni egy semleges felet, egy mediátort vagy egy családterapeutát, aki megkönnyíti a beszélgetést, és segít abban, hogy mindenki véleménye hangot kapjon.

Hívd fel a figyelmet arra, hogy különbség van az anyukád 1-2 napos látogatásai és a nevelt lányod hosszú távú beköltözése között.

Jogi és pénzügyi határok.

Beszélj egy jogi tanácsadóval, hogy tisztában légy a jogaiddal az ingatlan és az anyagiak tekintetében.

Készítsetek írásbeli megállapodást, melyben meghatározzátok a nevelt lányod ott tartózkodásának feltételeit, beleértve a bérleti díjat, a háztartási feladatokat, valamint az időkeretet, mely alatt munkát és lakhatást kell találnia. Ezzel világosan meghatározzátok a jövőt és megvéditek az érdekeiteket, ha konfliktusok merülnének fel.

Alternatív megoldások.

Ezt a helyzetet úgy is meg lehet oldani, hogy alternatív lakhatási lehetőséget kerestek a nevelt lányodnak. Például javasold a férjednek, hogy a közeletekben keressen a lányának egy kis lakást, és átmenetileg támogassátok anyagilag a lakhatás megoldásában.

Ajánld fel a segítségedet egy költségvetés elkészítésében vagy olyan források felkutatásában, melyek segíthetnek a nevelt lányod függetlenedésében. Ezzel megmutathatod, hogy hajlandó vagy támogatni őt, de közben őrzöd azokat a határokat, melyek létfontosságúak az otthonodban.

Tanácsadás.

Fordulj tanácsadóhoz, akinek feltárhatod az érzéseidet és kialakíthatsz olyan stratégiákat, melyekkel könnyebben kezelhetővé válik a helyzet. Járjatok utána, hogy a kialakult helyzetben mi dühít a legjobban és miért.

A tanácsadás segíthet a stressz és az érzelmi hatások kezelésében, abban, hogy világosabban átlásd a helyzetet. Általa olyan megoldást találhatsz, ami ezekben a nehéz időkben erősíti a kapcsolatodat a férjeddel.

A cikk a BS angol nyelvű cikke nyomán készült a Kapucíner fordításában.

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét