Gwen, a leendő anyuka kellemetlen helyzetben találta magát családja és barátai körében. Az anyósától kapott ajándék olyan mélyen megbántotta őt, hogy úgy érezte, kénytelen megkérni anyósát, hogy távozzon a buliról. Gwen ahhoz kért tanácsot, hogy hogyan kezelje ennek a helyzetnek a következményeit.
Az anyósom sosem fogadott be engem a családba. Meglepő módon a babaváró bulimon nagyon kedvesnek látszott és mosolygott. Gondoltam, talán kezd megkedvelni engem most, hogy megszülni készülök az első unokáját.
Mikor elérkezett az ajándékbontás ideje, az egész szoba elcsendesedett, amint kezdtem kicsomagolni az ajándékokat. Elkapott a hányinger, mikor láttam, hogy egy rakás leereszkedő hangvételű nevelési útmutatót és sértő címekkel ellátott, szülőséggel kapcsolatos könyvet adott nekem. Kb. 12 könyv volt.
A címeik pedig: Ezért gyűlölnek a gyerekeid: Brutálisan őszinte útmutató a szülőséghez, Idióták útmutatója a gyerekneveléshez: Hülyebiztos szülői technikák, 101 tipp szülőknek: Így ne legyen a gyereked totális katasztrófa.
Nyilvánvaló volt, hogy ezekkel a könyvekkel azt akarta sugallni, hogy rossz anya leszek, és zavarba akart hozni az egész családom és a barátaim előtt.
Úgy tettem, mintha nem bántana, és próbáltam jó képet vágni, bár mindenki tudta, hogy mennyire dühös vagyok.
20 perccel később odamentem hozzá, és visszaadtam neki a könyveket, majd megkértem, hogy hagyja el a bulit. Azóta nagyon kínos a viszonyunk, és nem tudom, a jövőben hogyan kezeljem őt.
Állj ki magadért.
Állj ki magadért, és gondoskodj arról, hogy tisztelettel és méltósággal kezeljenek téged. Talán írj egy levelet az anyósodnak, amiben higgadtan kifejezed, hogyan hatott rád az ajándéka, és hangsúlyozd, hogy jogod van a kedves bánásmódhoz. Ezzel megerősítheted az értékedet emberként és anyaként, és megszabhatod az elvárásaidat, hogy hogyan szeretnéd, hogy a jövőben bánjon veled.
A pároddal is beszélj őszintén és nyíltan.
Beszélj a pároddal arról, hogyan érzed magad a történtek után. Oszd meg vele, hogyan érintett az anyósod gesztusa, és ötleteljetek, hogyan lehetne kezelni a kialakult helyzetet. Lehet, hogy a párodnak is van véleménye az anyja viselkedésének okairól, vagy segíthet megoldást találni. Működjetek együtt, és dolgozzatok ki egy tervet, ami téged és a családi köteléket tartja szem előtt.
Törekedj a pozitív kommunikációra.
Bár a helyzet most feszült az anyósoddal, próbálj pozitív pillanatokat teremteni, amikor csak tudsz. Keresd a lehetőséget, hogy közös érdeklődési kör, a babáról való beszélgetés vagy különböző tevékenységek által közelebb kerüljetek egymáshoz. Ha erősíted a kapcsolatotokat, akkor lassan javulni fog a viszonyotok, és sokkal örömtelibb lesz a családi légkör. Ez időbe és erőfeszítésbe fog telni, de végül ez vezet a boldogsághoz és a mindenki számára támogató családi közeghez.
Gondold át a családterápia lehetőségét is.
Ha úgy érzed, számodra túl nagy feladatot jelent egyedül erősíteni a családi kapcsolatokat, jó döntés szakember segítségét kérni. Egy képzett családterapeuta utat mutathat neked, a férjednek és az ő anyjának is, hogy a konfliktust higgadtan és építő jelleggel tudjátok megoldani. Támogatást és stratégiát nyújt a családban fennálló problémához. A terápiák pedig biztonságos közeget adnak ahhoz, hogy bármilyen érzésedet és aggodalmadat kifejezhesd.