“Az anyósom kényszeríti a gyerekeket, hogy vegán ételeket egyenek, még akkor is, ha ettől megbetegszenek.”

0

Megtalálni az egyensúlyt a családi segítség és a gyereknevelés között nem mindig egyszerű. A következő történetet egy nő osztotta meg, akinek az anyósa vegán. Mivel ő és a párja sokat dolgoznak, az anyós gyakran vigyáz a gyerekekre. Nemrég a gyerekeknél rendszeresen fejfájás és hányás jelentkezett. Egy nap a nő olyasmit fedezett fel, ami drasztikusan megváltoztatta az anyósával való kapcsolatát.

Az anyósom vegán, és odavan az egészséges ételekért. Gyakran vigyáz a gyerekeinkre, mivel mi sokat dolgozunk. Mindannyian húsevők vagyunk, a gyerekek imádják a húst. Mindig megfőzök nekik, hogy az anyósomnak ne kelljen ezzel bajlódnia.

Nemrég a gyerekek rendszeresen fejfájásra kezdtek panaszkodni és gyakran hánytak. Elvittem őket orvoshoz, és sokkot kaptam, mikor kiderült, hogy alultápláltak, számtalan tápanyagból hiányuk van.

Egyszer korábban értem haza, és láttam, hogy az anyósom kidobálja az ételeket, amiket én készítettem. Kiderült, hogy kizárólag vegán ételeket ad a gyerekeknek, amikhez még sót és olajat sem használ. Nem csoda, hogy a gyerekek sosem eszik meg őket. Megtiltottam, hogy ezentúl az anyósom vigyázzon rájuk, szerinte viszont hálátlan vagyok.

Beszéld meg az aggályaidat az anyósoddal.

A gyerekeid megbetegedtek az ő ételeitől, ezért ki kell állnod értük. Nem vagy hálátlan, csak a gyerekeidet véded.

Mondd el az anyósodnak, az orvos milyen problémákat állapított meg a gyerekeknél, és hogy azt is tudod, hogy kidobja az általad készített ételeket. Meséld el neki, milyen tápanyaghiányokra derült fény a vizsgálatok során. Így számára is világossá válik, hogy az ő étrendje árt nekik.

Korlátozd az időd, amíg ő felügyel a gyerekekre.

Magyarázd el neki, hogy jobban figyelemmel szeretnéd kísérni a gyermekeid egészségi állapotát. Ne feledd, a gyermekeid egészsége sokkal fontosabb az anyósod érzéseinél. Jó szülő vagy, amiért a sarkadra állsz! Az anyósod átjöhet rövidebb látogatásokra, vagy más módon is segíthet neked.

Állíts fel egyértelmű határokat.

Tisztáznod kell az anyósoddal az elvárásaidat. Ő csak a legjobbat akarja az unokáinak, de az elképzelése az egészséges táplálkozásról nem működik.

Tudasd vele, hogy értékeled a segítségét, de te vagy a szülő, te döntöd el, hogy mit esznek a gyerekek. Légy határozott, de kedves. A gyermekeid egészsége a legfontosabb.

Törekedj kompromisszumra.

Ha lehetséges, próbálj kompromisszumra jutni az anyósoddal. Talán bevonhatod őt a főzésbe, megengedheted, hogy ötleteket vagy recepteket javasoljon. Megegyezhettek, hogy néhány az ő ételeiből helyet kap a gyerekek étrendjében, de csak mértékkel és kiegyensúlyozottan a többi étel mellett.

A cikk a BS angol nyelvű cikke nyomán készült a Kapucíner fordításában.

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét