Mindenkinek van legalább egy olyan rokona, aki folyton kikerüli a fizetést, de mi van, ha ez a rokon történetesen a sógornőd? Egy nő merész lépést tett, hogy megtanítsa sógornőjét a tisztességre, hogy többé ne húzzon hasznot az ő jószívűségéből. A nő megelégelte a helyzetet, de most mégis azon töpreng, talán lehet, hogy túl messzire ment.
Van egy érdekes rokonom. Ő a sógornőm, akitől falnak megyek. Azon tűnődöm, vajon jól kezeltem-e a helyzetet vele kapcsolatban vagy túl messzire mentem.
A 28 éves sógornőm egy másik városban él, gyakran látogat meg minket. Mindig nálunk száll meg, ahelyett, hogy hotelbe menne, és akárhányszor itt van, ragaszkodik ahhoz, hogy mindig menő éttermekbe menjünk. Ám valami véletlen folytán mindig “elfelejti” magával hozni a pénztárcáját, vagy talál valami más kifogást, hogy ne kelljen fizetnie. Még azt is elmondja, hogy én több pénzt keresek, mint ő, ezért az én feladatom állni az ő kiadásait. Nem a férjemé, az enyém. Igen, jól keresek, de nem fogok minden egyes alkalommal helyette is fizetni.
Korábban csak kifizettem a számlát, és kértem, hogy majd később adja meg. De nem adta. Tegnap este aztán megint egy iszonyú drága étteremben foglalt asztalt, ekkor lett elegem. Egy olyan trükköt alkalmaztam, amit egyszer a kedvenc sorozatomban láttam.
Mielőtt elindultunk volna az étterembe, világossá tettem, hogy nem fogom kifizetni az ő részét is. Mikor mentünk kifelé a házból, úgy tettem, mintha bent felejtettem volna valamit. Visszamentem, és láttam, hogy a pénztárcája ott van a bőröndje tetején. Betettem a táskámba. Mikor befejeztük az evést, megint megpróbálkozott a szokásossal, hogy otthon “felejtette” a pénztárcáját. Ekkor előhúztam a táskámból, és azt kérdeztem: “Úgy érted, ezt?”
Dühös lett, azt mondta, átléptem a határt azzal, hogy a megkérdezése nélkül tettem el a tárcáját. És ami még rosszabb, meglátta, hogy ezt a sztorit írom most, és még idegesebb lett, szerinte rossz színben tüntetem fel.
Legközelebb így tudod ezt a helyzetet egyszerűbben kezelni:
- Intézd úgy, hogy előre kelljen fizetnie: Találj ki olyan programokat, amikre előre kell befizetnie, például foglaljon koncertre jegyeket. Ha már előre fizet, utólag nem tudja magát kihúzni alóla.
- Olcsóbb közös programok: Mikor legközelebb valamilyen elegáns helyre tervez programot, mondd neki azt, hogy most éppen nem állsz jól anyagilag, inkább főzzetek együtt, nézzetek meg egy filmet, vagy kereshettek a közelben ingyenes programlehetőségeket. Úgy is jól érezhetitek magatokat, ha nem költötök sokat.
- Próbáld ki az ő trükkjét: Legközelebb közöld te, hogy otthon felejtetted a pénztárcádat, és figyeld, hogyan reagál. Talán rájön, milyen érzés ez.