Emily nehéz helyzetbe került. Testvére, aki családi zűrzavart okozott, újból megjelent, hogy kérje az örökség ráeső részét, annak ellenére, hogy korábban ki lett zárva belőle.
A húgom örökségét nekem adták, mikor megszökött egy fickóval, aki nekünk dolgozott és lopott a vállalkozásunkból. Apám emiatt szívrohamot kapott és meghalt, én pedig megesküdtem, hogy sosem fogok megbocsátani a húgomnak.
Most azonban felhívott és a “pénzét” követelte. Azt mondta, a fia nagyon beteg és drágák a kezelések.
Azt feleltem neki: “Egyetlen dolgot tehetsz, hogy megkapd azt a pénzt, mégpedig azt, hogy elválsz a férjedtől.” Ekkor sírni kezdett, azt mondta, szívtelen vagyok és tönkre akarom tenni a családját.
Nem tudom, mit tegyek.
Keress támaszt a családban.
Vedd fel a kapcsolatot a családtagokkal vagy közeli barátokkal, akik támogatást tudnak nyújtani, megosztják veled a nézőpontjukat erről a helyzetről.
Időnként ezzel értékes bepillantást nyerhetsz a dolgokba, és érzelmi támogatást is kaphatsz a nehéz időkben. Talán a saját tapasztalataik alapján tudnak tanácsot adni,és más szemszögből is megvilágítják a helyzetet, amire esetleg nem is gondoltál.
Koncentrálj az unokaöcsédre.
Annak ellenére, hogy közted és a húgod között konfliktus van, a legfontosabb, hogy vedd figyelembe az unokaöcséd egészségi állapotát.
Válaszd szét a pénzügyi szempontot az érzelmi feszültségtől, és próbálj megoldást találni arra, hogy az unokaöcséd megkapja a szükséges kezeléseket. Kereshetsz alternatív anyagi forrásokat, például indíthattok adománygyűjtést vagy folyamodhattok támogatásért.
Vizsgáld meg a jogi lehetőségeket.
Konzultálj egy ügyvéddel, hogy tisztában légy a jogaiddal és a lehetőségeiddel az örökséggel kapcsolatban. Tekintettel a húgod tetteire és annak a családodra gyakorolt következményeire, az ügyvéd tisztázhatja, van-e mód arra, hogy megvédd az érdekeidet, miközben figyelembe veszitek az unokaöcséd szükségleteit is.
Jogi segítséggel jobban átláthatod ezt a bonyolult helyzetet, és olyan döntés születhet, ami törvényes és korrekt mindkét fél számára.
Mediáció.
Egy semleges harmadik fél – például tanácsadó vagy mediátor – bevonásával könnyebb lehet a kommunikáció közted és a testvéred között. Egy szabályozott környezetben mindketten kifejezhetitek az érzéseiteket és az aggályaitokat anélkül, hogy veszekedés robbanna ki köztetek.
A mediáció segíthet közös nevezőt találni és olyan lehetőségeket felfedezni, melyekkel kielégíthetők a testvéred anyagi igényei, de figyelembe veszik a te neheztelésedet is.