10 érdekesség, amit nem tudtunk Bruce Willisről

0

Boldog születésnapot, Bruce Willis! A színész 1955. március 19-én született, azaz most lett 68 éves. Bár egészségi problémái miatt visszavonult, öröksége mindig inspirálni fog minket. Több mint 4 évtizeden átívelő karrierjével Willis örökre ott hagyta nyomát a szórakoztatóiparban.

Az ő különleges napja előtt tisztelegve most elárulunk néhány kevésbé ismert tényt róla, ami bepillantást enged az ikonikus színész életébe.

2 éves volt, mikor az Egyesült Államokba költöztek.

Walter Bruce Willis egy német kisvárosban, Idar-Obersteinben született. Édesanyja, Marlene német, édesapja, David amerikai származású volt. 2 éves volt, mikor a család az Egyesült Államokba költözött, ahol megszületett a színész 3 fiatalabb testvére, 2 öccse és a húga.

Az iskolás évek alatt folyton gúnyolták a dadogása miatt.

Egészen huszonéves koráig dadogással küzdött, ezért gyakran kigúnyolták. A fájdalmas élmények miatt az interjúk során nem is beszél a gyermekkoráról. Hogy megbirkózzon azzal, hogy ő a gúnyolódás tárgya, inkább az osztály bohóca lett, így próbált meg beilleszkedni.

Willis elmesélte, hogy a dadogás félelmetes volt számára: “Egészen addig tartott, míg egy darabban meg nem kaptam egy szerepet. Így tűnt el a dadogásom. Fenomenális volt.” Mindez a drámatanárának volt köszönhető, aki azt javasolta Willisnek, keressen egy beszédterapeutát, aki a gyakorlatokon keresztül segít leküzdeni a dadogását és növeli az önbizalmát.

A színészkedés előtti munkái inspirációként szolgáltak később a szerepeihez.

A középiskola után Willis biztonságiőrként dolgozott egy erőműben, és a munkásokat szállította munkába és haza. Kevesen tudják róla, hogy magánnyomozóként is dolgozott, ez a való életben megélt tapasztalat segítette később az áttörést hozó A simlis és a szende című sorozatban, valamint Az utolsó cserkész című filmben a szerepei megformálásában.

Kirúgták a főiskoláról.

A Die Hard sztárja középiskola után mindenféle munkát elvállalt, hogy pénzt tudjon félretenni. Néhány évvel később a Montclair State főiskolán tanult, de innen kirúgták. Ezután költözött New Yorkba, ahol elkezdett dolgozni színészi karrierjén, színdarabokban és a tévében is kapott szerepeket.

Maradandó halláskárosodást szenvedett.

A színész részlegesen elvesztette hallását az egyik fülére a Drágán add az életed című film forgatása közben történt balesetben. Elmondta, hogy azóta nehezen hall, és néha meg kell kérnie az embereket, hogy ismételjék el a mondanivalójukat.

Sajnos, a forgatások közben szerzett sérülések nem ritkák. 1925-től 1930-ig az 5 év alatt 11.000 ember sérült meg filmforgatás közben. Azóta a biztonsági előírások természetesen sokat fejlődtek, a kockázat pedig nagyban csökkent.

Egyéb érdekességek Bruce Willisről.

  • Mielőtt híressé vált, ő volt New York egyik legjobb bártendere. Színésztársa, John Goodman mesélte róla: “Egész éjjel szórakoztatta az egész helyet. Csak folytatta a műsort. Lenyűgöző volt.”

  • 1990-ben Bruce Willis és Matthew Perry fogadást kötöttek a Bérgyilkos a szomszédom című film kapcsán. Perry arra fogadott, hogy a film átütő siker lesz, Willis pedig az ellenkezőjére. A film valóban sikert aratott, Willis tehát elvesztette a fogadást. Ígéretét megtartva bevállalt egy szereplést a Jóbarátokban, a gázsiját pedig jó célra ajánlotta fel.
  • Willis balkezes, és a Hatodik érzék című filmben meg kellett tanulnia a jobb kezével írni, hogy ne árulja el a film végét.

  • Országos szóvivője volt a Gyermekek Nevelőszülői Gondozásban szervezetnek. Felhívta a figyelmet a gyermekek problémáira és szükségleteire, miközben másokat is bátorított a támogatásra.
  • Mikor arról kérdezték, mit szeretne, hogyan emlékezzenek rá, ezt felelte: “Egy olyan fickóként, aki nem volt mindig sikeres, de mindent beleadott, hogy a lehető legjobban végezze a munkáját.”
A cikk a BS angol nyelvű cikke nyomán készült a Kapucíner fordításában.

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét