Szakértők megnevezték a leggyakoribb szépségápolási hibákat, amiket újra meg újra elkövetünk

0

Sokan rengeteg pénzt költenek pórusösszehúzó szérumokra, kerülik az alkoholtartalmú kozmetikumokat, és mindig hagynak időt a körmeiknek pihenni két géllakkozás között. De van ennek értelme?

A következőkben összegyűjtöttük a leggyakoribb tévhiteket, és elmondjuk, miért nincs semmi valóságalapjuk.

1. Kerülöd az alapozót.

Valójában az alapozó nem öregíti a bőrt. Tanulmányok bizonyították, hogy azoknak, akik rendszeresen használják, jóval fiatalabbnak tűnik a bőrük. Az alapozók és a púderek megvédik a bőrt a városi szmogtól, a portól és a széltől. Az összetevőik még az öregedést is gátolják, köszönhetően az antioxidánsoknak, az E-vitaminnak és a különböző olajoknak. Persze nem szabad túl sokat használni belőle, és a bőrödet hagyni kell lélegezni is néha, valamint nagyon fontos, hogy mindennap mosd le a sminket.

2. Nem használsz éjszakai krémet.

Éjjel nemcsak te pihensz, de a bőröd is. Ilyenkor történnek a regenerációs folyamatok, ezért mikor este megmosod az arcod, ne hagyd ki az éjszakai krémet. Nem fogja eltömíteni a pórusaidat, tud alatta lélegezni a bőröd.

3. Azt hiszed, hogy az alkoholtartalmú kozmetikumok szárítják a bőrt.

Az alkohol szárítja a bőrt. De a legtöbb termékben mégis megtalálható, egész egyszerűen azért, mert nehezen lehetne elképzelni a kozmetikumot nélküle. Az alkoholt használják oldószerként, hidratálóként, antioxidánsként, emulgeálószerként. A legtöbbször a sztearil-alkoholt (simít és hidratál), a propilén-glikolt (hidratál), a cetil-alkoholt (sűrít), az SD-40-alkoholt (oldja a zsíros szennyeződéseket) és a tokoferolt (antioxidáns) láthatod az összetevők között. Ezekben az alkohol fajtákban semmi veszélyes nincs.

4. Úgy gondolod, hogy a narancsbőr kialakulása attól függ, hogy mennyi vizet iszol.

Attól, hogy elkezdesz több vizet inni, nem fog eltűnni a narancsbőr, ugyanis nem azért jelenik meg, mert eleve keveset ittál. A zsírsejteknek csupán 10%-át alkotja víz. Ezért a kevés és a sok víz sincs rájuk hatással, egyik sem okoz változást bennük. Az egészséges életmóddal érhetsz el ellene valódi eredményt.

5. Úgy véled, hogy a gyakori manikűr árt a körömnek.

A körömlakktól a körmeid még erősebbek is lehetnek, ha betartasz néhány szabályt. Először is egy speciális alapozó réteget kell felvinned a körmödre, ebben vitaminok vannak. Ezután következik a körömlakk, ami megvédi a körmeidet a mindennapos mikrosérülésektől.

Attól nem kell tartanod, hogy a körmeid nem tudnak levegőzni, mert a keratin a számára szükséges tápanyagokhoz a vérből jut hozzá.

6. Azt reméled, ha hideg vízzel mosol hajat, fényesebb lesz.

A hideg víztől nem lesz fényes a haj. Viszont a fejbőrben lévő erek összehúzódnak tőle, ezzel pedig lelassul a tápanyagok áramlása a hajszálakba.

Ami igazán fontos, az a jó balzsam. Mosd le a hajadról a sampont, vidd fel a balzsamot és hagyd hatni néhány percig.

7. Azt hiszed, ha hosszú időn át használod ugyanazt a kozmetikumot, hatástalanná válik.

Egyesek szerint amint kiürül a flakon, rögtön új termékre kell váltani. Valójában azonban a krémekhez, a samponokhoz, balzsamokhoz és dezodorokhoz nem szokik hozzá a szervezet. A bőr, a haj és a körmök állapota sok különböző tényezőtől függ, mint például az életkor, a táplálkozás és a hormonális egyensúly. Ha az egyik kozmetikumod már nem olyan hatékony, mint amilyen korábban volt, talán a bőrödnek megváltoztak az igényei. Ezért lehet szükséged váltásra.

8. Úgy gondolod, hogy az UV-sugarak nem ártanak a hajnak.

Az UV-sugarak károsítják a hajat, mivel gyengítik a benne lévő keratint. Ha sokáig vagy a napon, a hajad száraz és törékeny lesz. Megóvhatod különböző termékekkel, melyek tartalmaznak UV-szűrőt. Azt jó, ha tudod, hogy az UV-szűrős samponok és hajbalzsamok nem nyújtanak megfelelő védelmet, hiszen vízzel lemosod őket.

9. Különleges szérumokkal próbálod összehúzni a pórusaidat.

Talán rossz hír számodra, de sajnos nem létezik olyan termék, amivel a pórusokat össze lehet húzni. Méretüket a gének határozzák meg. A kozmetikumok használata csak rövid távon hozhat eredményt, a pórusok tőlük kevésbé lesznek láthatóak, mert elfedi őket a keratin, az izzadság és a baktériumok. Ha szeretnéd eltüntetni őket, használj jó korrektort és alapozót.

10. Minden természetes kozmetikumot hipoallergénnek gondolsz.

A legtöbb esetben egyetlen összetevő felelős az allergiás reakcióért, függetlenül attól, hogy a termék szintetikus vagy természetes. Mielőtt vennél egy új terméket, próbálj mintát szerezni belőle, és végezz próbát a karodon, hogy lásd, allergiás vagy-e valamelyik összetevőjére. Így csökkentheted a rizikót.

11. Mindig ugyanannak a termékcsaládnak a tagjait használod.

A gyártók azért állítanak elő komplett termékcsaládokat, hogy különböző problémákra kínáljanak egyszerre megoldást. De nem biztos, hogy a család minden tagja egyformán hatékony számodra. Például a hidratáló nagyon jót tesz a bőrödnek, de a tonik kiszárítja. Ebben az esetben jobb, ha egy másik gyártó termékét próbálod ki inkább, hogy a használt kozmetikum minél jobban megfeleljen a bőrtípusodnak.

12. Túl korán kezdesz ránctalanítót használni.

A fiatal bőrnek átfogó gondoskodásra van szüksége: hidratálásra, UV-sugarak elleni védelemre és más káros tényezők kivédésére. Ha túl korán kezdesz ránctalanítót használni, nagyobb az irritáció és az allergiás reakció esélye. Ezenkívül a bőrödben csökken a kollagén termelődése, hiszen azt elkezdted külső forrásból pótolni. Ránctalanítót csak akkor kezdj el használni, ha már észrevetted az öregedés első jeleit a bőrödön.

13. Túl szorosan copfozod össze a hajad.

A copf az egyik legkényelmesebb hajviselet, főleg szeles időben. De vannak hátulütői is. Okozhat fejfájást, migrént, de akár hajhullást is. A haj folyamatos húzása miatt a hajgyökerek meggyengülnek, így kevesebb új hajszál fog nőni. Amikor csak lehet, hanyagold a szoros copfot.

A cikk a BS angol nyelvű cikke nyomán készült a Kapucíner fordításában.

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét