9 népszerű kozmetikai kezelés, ami tönkreteheti a szépségedet

0

Ha egy nő szép akar lenni, sem a borsos árak, sem a fájdalom nem állíthatja meg. A szépség mindig is áldozatot követelt, de szerencsére ma már jóval kisebb tortúrával járnak a kozmetikai kezelések, mint régen.

Ha már megvan az időpontod egy szájfeltöltésre vagy orrszőr eltávolításra, lehet, hogy le fogod mondani, ha elolvasod a következőket.

1. Hajegyenesítés

A keratinos kezelés, a laminálás és más kezelések azzal kecsegtetnek, hogy a segítségükkel hihetetlenül egyenes és sima lesz a hajad. Valójában a hatás csak átmeneti, általában 2 hétig tart. A hajad utána ugyanolyan lesz, mint korábban, vagy még rosszabb.

A legnagyobb hátránya: A legtöbbször a haj durva lesz és töredezni kezd. A hajra felvitt készítményekben formaldehid van. Ez irritálja a nyálkahártyát, hatással van az idegrendszerre és a belső szervekre.

Másik lehetőség: Ha egyenes hajat szeretnél, használd a hajvasalót hővédővel együtt.

2. Dauer

Sok nő rajong a tartós hullámért. Pedig a fodrászok szerint a dauer úgy tönkreteszi a hajat, hogy utána semmivel sem lehet helyreállítani.

A volument kémiai anyagok adják ilyenkor a hajnak. Mielőtt ennek vetnéd alá magad, tisztában kell lenned vele, hogy a hajad addig töredezett lesz, míg le nem nő.

A legnagyobb hátránya: A dauer (még akkor is, ha bio) kiszárítja a hajat és a fejbőrt. Ha van bármilyen problémád (korpa, száraz bőr, gyulladás, töredezett haj), nagyon nem ajánlott ez az eljárás. Ha mégis alávetnéd magad, a fodrászok arra is felhívják a figyelmet, hogy a dauer csak egy alapot ad a frizurához, azaz reggelente időt kell szánnod rá, hogy megcsináld a hajad.

Másik lehetőség: Hajcsavaró, hajsütő, speciális fejű hajszárító – természetesen hővédővel együtt. Ezek mindegyikével göndör fürtöket készíthetsz, jóval kisebb károsodás árán.

3. Szempilla hosszabbítás és göndörítés

A hosszabbításhoz használt ragasztóra allergiás is lehetsz, de megvan a kockázata annak is, hogy esetleg ideiglenesen vagy örökre elveszíted a saját szempilláidat. A göndörítést is jobb elkerülni: a hozzá használt kémiai anyag elég veszélyes, nem éri meg a kockázatot.

A legnagyobb hátránya: Kötőhártya-gyulladás vagy más szembetegség alakulhat ki. Sokan pedig arról panaszkodnak, utána a saját szempillájuk elvékonyodott. A regenerálódás folyamata 1-6 hónapig is eltarthat.

A szépségszalonokban botoxot és laminálást is igénybe lehet venni, és mindegyik azt ígéri, hogy a szempillák erősebbek és szebbek lesznek tőle. Az ilyesminek ne dőlj be! A laminálást (vagy botoxolást) nagyon magas hőmérsékleten végzik kémiai anyagok használatával. Ezért nem lehet gyógyító hatású.

Másik lehetőség: Használj olajokat (pl. mandula- vagy ricinusolajat) és egy jó szempillaspirált. Ha valamilyen alkalomra készülsz, használhatsz műszempillát is, nyaralás előtt pedig fesd be a szempilláidat hennával.

4. Körömlakkozás

A tartós géllakk nagyon népszerű, de a nők többsége nem gondol bele abba, hogy milyen káros anyagokat tartalmaz (formaldehid, aceton, ftalátok), melyek irritálhatják a légzőrendszert és a nyálkahártyát.

A legnagyobb hátránya: Az orvosok arra figyelmeztetnek, hogy a tartós géllak hosszú távon való viselése elvékonyítja és törékennyé teszi a körmöket. Mi több, megnő a fertőzések kockázata is, ha a körmös nem steril eszközökkel dolgozik.

Másik lehetőség: A legjobb, ha te magad ápolod a körmeidet. Ha megfigyeled a hírességeket, sokan közülük színtelen lakkot viselnek vagy egyáltalán nem is lakkozzák a körmeiket.

5. Kémiai hámlasztás

Hogy a bőrtónus javuljon, és az arc természetes ragyogást kapjon, sokan szó szerint lemaratják az arcukról a felső hámréteget.

A legnagyobb hátránya: A kémiai hámlasztókban fenol található, ami erősen mérgező anyag. A kívánttal éppen ellentétes hatást érhetsz el: a bőröd elvékonyodik, kuperózis és herpesz alakulhat ki.

Másik lehetőség: Használj bőrradírt a bőrtípusodnak megfelelően.

6. Arcfeltöltés

Az injekciós arcfeltöltés az egyik legnépszerűbb módszer azok körében, akik hibátlan Instagram-arcot szeretnének. De a hátrányairól nagyon kevesen tudnak.

A legnagyobb hátránya: A leggyakoribb komplikációk: duzzanatok, zúzódások, göbök és így tovább. Sok múlik a kozmetológus szakértelmén is: ha helytelenül injekciózzák be a töltőanyagot, az látható lesz a bőr alatt. Például a hialuronsavas injekció csomókat és kékes elszíneződést okoz. Allergia is kialakulhat a töltőanyagra az évek során, a hialuronsav bőrpírt és duzzanatot okozhat.

Másik lehetőség: Még Kylie Jenner is úgy döntött, hogy inkább leáll az injekciókkal, és eltávolíttatta az ajakfeltöltését. Az emberek már annyira hozzászoktak a duzzadt ajkaihoz, hogy sokaknak nem tetszett a döntése. Talán itt az idő visszatérni a test természetes arányainak elfogadásához és előnyben részesítéséhez.

7. Arcfelvarrás

A bőr alá vékony cérnákat helyeznek be, ezzel érik el a fiatalító hatást. Nagyon fájdalmas procedúra és könnyen előfordulhat, hogy aszimmetrikus végeredményt kapunk, ha a szakember nem elég gyakorlott.

A legnagyobb hátránya: Akik ezt a fiatalító eljárást választják, fel kell készülniük a zúzódásokra, a fájdalomra és a szövet megereszkedésére. A cérna a bőr alatt bomlik le, és duzzanatokat okoz.

Másik lehetőség: Nap mint nap a szükségleteinek megfelelően ápold az arcbőröd.

8. Microblading

A hagyományos szemöldök tetoválással ellentétben a microblading eljárásnál a szemöldök minden szálát külön rajzolják meg és tetoválják a bőrbe.

A legnagyobb hátránya: Hogy a bőr hogyan fogadja be a pigmentet, az mindenkinél eltérő. Arra is fel kell készülni, hogy a tetoválás a színének nagy részét az első hét alatt elveszíti. Ezért van egy microblading korrekciós eljárás is, mikor újrarajzolják a szemöldököt, de a két beavatkozás között legalább 1 hónapnak kell eltelnie. Időt nem takarítasz meg vele, mert minden reggel ki kell töltened a szálak közötti réseket.

Másik lehetőség: Olajokkal és természetes kozmetikumokkal ápold a szemöldöködet, hogy egészséges legyen.

9. Orrszőr eltávolítás

Ez az eljárás nagyon népszerű a férfiak és a nők körében is, de az orvosok egyáltalán nem javasolják.

A legnagyobb hátránya: Az orrszőr szűrőként felfogja a port és a baktériumokat, melyek az orrba kerülnek. Ha eltávolítod, sebek keletkeznek, a kórokozók pedig akadály nélkül jutnak be a szervezetbe. A kialakult fertőzések elérhetik az agyat, és akár halált is okozhatnak. Ezért nem szabad a pattanásokat sem nyomkodni, mert ha elfertőződnek, a genny beszivároghat a vérbe.

Másik lehetőség: Használj inkább orrszőrnyírót.

Kipróbáltad már valamelyik kezelést ezek közül? Mondd el a tapasztalataidat egy kommentben!

A cikk a BS angol nyelvű cikke nyomán készült a Kapucíner fordításában.

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét