8 elmebeteg, de hatékony tipp kizárólag őrülteknek, akik elég bátrak, hogy kipróbálják őket

0

Senki sem tudja, hogy valóban megmenekülhetsz-e a balszerencsétől, ha lekopogsz valamit, de az igaz, hogy a tücsök tud hőmérőként funkcionálni, az akvárium pedig nemcsak lakásdísznek jó, de akár minibárként is működhet. Furcsán hangzik? Talán. Mégis igaz!

A következő 8 tipp elméletben nagyon hasznos lehet, ha egyszerűbb megoldás nem kínálkozik a problémádra. Minél abszurdabb, annál könnyebb lesz megjegyezned.

1. Tücsök hőmérő helyett

Ha nincs hőmérőd, okostelefonod vagy tévéd, honnan tudhatnád, hogy hány fok van odakint? Csak hallgasd a tücsköket. Amos Dolbear fizikus volt az első, aki megfigyelte őket. Hogy megtudd, hány fok van, számold meg, egy bizonyos idő alatt a rovar hányszor ciripel. Vedd figyelembe a tücsök fajtáját is. Az erdei tücsökkel lehet a legprecízebb eredményt kapni. Adj hozzá 5-öt ahhoz a számhoz, ahányszor 8 másodperc alatt ciripelést hallottál, így megkapod, hogy hány Celsius-fok van odakint.

2. Delfin terhességi teszt helyett

Közismert, hogy a vízi emlősök hanghullámokkal kommunikálnak. Ezek a delfinek fejében radarként működnek, a legfőbb feladatuk, hogy a veszélyre figyelmeztessék az állatot. Ezzel a módszerrel azonban a terhességet is képesek érzékelni.

Szakértők szerint a visszavert hang segítségével való tájékozódásnak köszönhetően a delfinek észlelni tudják a fejlődő magzatot, és érdeklődést mutatnak a várandós nő iránt. Úszkálnak körülötte, hangokat hallatnak a hasa körül vagy hozzányomják az orrukat.

3. Fog megmentése kókusztejben

Kutatásokban az áll, hogy a kókuszvíz jóval hatékonyabb a kötőszöveti sejtek megőrzésében, mint a tej vagy a sós oldat. A fogat, miután kiesett, kókuszvízbe kell tenni maximum 30 percre, majd visszatenni a fogágyba és szorosan nyomni. És minél előbb menj el fogorvoshoz.

4. Elefánt meteorológus helyett

Kutatók 7 éven át követték nyomon elefántok vándorlását, és rájöttek, hogy ezek az állatok képesek érzékelni a közelgő viharokat akár 100 kilométeres távolságból is. Ha egy elefántcsorda hirtelen elhagy egy helyet, akkor a következő napon eső várható. Legközelebb, ha látsz egy elefántot, megtudhatod tőle, szükséged lesz-e másnap esernyőre.

5. Rothadó hal éjjellátó helyett

Sok állatnak van tökéletes éjszakai látása. Az emberek nem ilyen szerencsések, ezért voltak kénytelenek feltalálni az éjjellátót. Mit tegyél, ha neked nincs ilyen? Fordulj segítségért a természethez! Például brit bányászok rothadó halat használtak. A bomló halból táplálkozó baktériumok fényt bocsátanak ki, ezzel segítették a bányászok tájékozódását a sötétben. Amerikai bányászok ennél jóval kellemesebb módszert találtak, ők szentjánosbogarakat tettek befőttesüvegbe. De a biolumineszcens gombát is kipróbálhatod, ahogyan az indiánok tették a 17. században. Vagy végy példát a japánokról, akik a II. világháború alatt világító kagylókat használtak, hogy térképet tudjanak olvasni éjszaka.

6. Aranyhal sör helyett

Az emberek már majdnem mindenből megpróbáltak alkoholt előállítani, és már aranyhallal is sikerült. Úgy tűnik, ezeknek az állatoknak az alkohol segít túlélni extrém körülmények között. Például mikor egy tó befagy, és minden élőlény oxigén nélkül marad, az aranyhal tejsavat termel, hogy életben maradjon. A tejsav viszont, ha az izomszövetekben túl nagy mennyiségben van jelen, mérgezővé válik. Az aranyhal azonban megtalálta erre a megoldást. A tejsavat alkohollá alakítja, és salakanyagként a vízbe választja ki.

Kutatók rájöttek, hogy egy pint hal alkohol kinyeréséhez egy aranyhalat egy vízzel teli sörösüvegbe kell tenni, lezárni a tetejét, majd így hagyni 200 napig. Ha nagyobb mennyiségű alkoholt szeretnél a segítségükkel előállítani, 1000 aranyhalra és némi jégre lesz szükséged.

7. Álmatlanság ellen buborékok

Ha már megszoktad, hogy bárányokat számlálgatsz, mikor nem tudsz elaludni, de a nyáj egyre csak nagyobb és nagyobb lesz, térj át inkább a buborékokra. Mielőtt lefekszel, fújj néhány buborékot. Így mélyebb levegőt veszel, a tested több oxigénhez jut, mikor pedig kifújod, csökken a szervezetedben a szén-dioxid mennyisége. Az agyban az erek összehúzódnak, és elálmosodsz.

8. Bevetetlen ágy az allergiától való megszabadulásért

Anyukád arra tanított, hogy miután felkeltél, szépen be kell ágyazni? Itt az ideje átgondolni ezt.

Éjszaka a takaró alatt izzadsz, ez pedig tökéletes körülményeket teremt a poratkáknak, melyek súlyosbítják az asztmás és allergiás tüneteket. Kutatók bebizonyították, hogy a legegyszerűbben úgy lehet megszabadulni az ágyban megtelepedett atkáktól, ha nem veted be az ágyat, hanem hagyod kiszáradni. Ha fény és levegő éri az atkákat, kiszáradnak és elpusztulnak.

A cikk a BS angol nyelvű cikke nyomán készült a Kapucíner fordításában.

HOZZÁSZÓLOK A CIKKHEZ

Kérjük, írja be véleményét!
írja be ide nevét